Nula migrantů. Prostě nula. Německá „solidarita“ po migračním paktu

17.04.2024 9:41 | Zprávy

Začátkem dubna byl v Evropském parlamentu schválen tzv. migrační pakt. V rámci jednoho z deseti přijatých návrhů je i usnesení o „povinné solidaritě“, podle kterého by členské státy měly pomoci těm státům, které jsou vystaveny migračním tlakům. To například tím, že žadatele o azyl přemístí na své území nebo poskytnou finanční příspěvky. Z úst představitelů německé koalice CDU/CSU však zaznívá, že by Německu spíše prospěla „migrační pauza“ a migranti, kteří už byli přijati v jiném členském státě Evropské unie, by měli být odmítáni.

Nula migrantů. Prostě nula. Německá „solidarita“ po migračním paktu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bundestag

Dle Křesťanskodemokratické unie Německa (Christlich Demokratische Union Deutschlands, CDU), největší liberálně-konzervativní strany v Německu, by v budoucnu měli být odmítnuti žadatelé o azyl už na vnějších hranicích Německa, pokud již byli přijati „v jiném členském státě Evropské unie nebo schengenského prostoru“. Podobně by měli být odmítnuti i ti migranti, „kteří mohou požádat o azyl v zemi, z níž chtějí vstoupit“.

Obě věty byly o víkendu přidány do návrhu nového základního programu strany na programové komisi CDU.

Doposud se v programu uvádělo, že „kontroly na vnitřních hranicích musejí být možné i nadále, dokud nebude zaveden funkční systém ochrany vnějších hranic“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Chápu to tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMivoj , 17.04.2024 11:24:55
že baba Merkel je pozve a nemcouri vymýšlí jak vydrbat s okolními státy,, nařízenou solidaritou,, přeloženo,, vydírání druhých hlupáků,, Férovost Němců je známá jako velký podvod,,

|  12 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…