Občas ztrácím naději. Poslankyně šla žít do severočeského ghetta. Toto zažívá

09.10.2019 19:13

Poslankyně z hnutí ANO Eva Fialová si řekla, že si zkusí nějaký čas, přesněji řečeno půl roku, žit v Předlicích, ve čtvrti Ústí nad Labem, která bývá označována za problematickou lokalitu. V tuto chvíli má za sebou čtyři měsíce života v této vyloučené lokalitě a sama přiznává, že z toho, co vidí kolem sebe, ztrácí naději.

Občas ztrácím naději. Poslankyně šla žít do severočeského ghetta. Toto zažívá
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem
reklama

Poslankyně Fialová zjistila, že není pravda, že by děti z tzv. vyloučené lokality nechtěly chodit do školy. V rozhovoru pro DVTV zdůraznila, že i tyto děti baví se učit a společnost by tuto jejich touhu měla podchytit, jinak hrozí, že se ze života v problematické lokalitě nevymaní.

 Zvlášť když některé děti odcházejí ze středních škol, protože kdyby dosáhly třeba na stipendia a finanční odměny za práci na praxi. Peníze se započítají do rodinného rozpočtu, a ten tak může přijít o sociální dávky, které dostanou jen do určité výše příjmu. Proto je podle ní načase systém dávek změnit. Fialová však upozornila, že na to rozhodně nestačí sama.  

Anketa

Kdyby za svého života Karel Gott kandidoval na prezidenta, volili byste ho?

59%
41%
hlasovalo: 22752 lidí

Prý je ráda, že si mohla všechno ověřit osobně. „Diskuse s místními obyvateli je k nezaplacení,“ zdůraznila s tím, že své poznatky teď může lépe předestřít Poslanecké sněmovně. „Já přijdu na Ministerstvo spravedlnosti s návrhem, jak odečítat exekuce. Jak tady diskutuji s lidmi, tak oni třeba říkají, že kdyby jim strhávali jen 2 500, tak by do toho legálního zaměstnání šli,“ zdůraznila Fialová s tím, že lidé v Předlicích jsou velmi špatně informovaní o tom, jaké možnosti mají. Sama by navrhovala lidem odečítat z platu na exekuce deset procent, protože by si každý dokázal spočítat, kolik peněz mu zůstane.

Fialová také jednoznačně hájila nápad měst vyhlašovat tzv. bezdoplatkové zóny, tedy zóny, kam se sice můžete přistěhovat, ale nedostanete doplatek na bydlení. Vyhlášení bezdoplatkové zóny podle poslankyně napomohl tomu, že spekulanti neskupují budovy v problematických čtvrtích a nevytvářejí z nich ubytovny, protože se jim to nevyplatí, a to je podle Fialové jednoznačně pozitivní.

Fotogalerie: - Velkoměsto nejdál od moří

V ulicích Urumči, které je hlavním městem Ujgurské...
Policejní stanice jsou zde snad na každém rohu
Město bylo v minulosti nejvíce napadeno útoky tero...
Z geografického hlediska se jedná o celosvětově ne...
Billboardy a obrazovky s prezidentem ČLR Si Ťin-pc...
V oblastním muzeu v Urumči. Město v dávné minulost...

Poslankyně také prozradila, že čelila nařčení, že unesla z Předlic dítě. V pozadí toho prý stály spory s jednou její sousedkou. Její děti jednoho dne vzala i s babičkou na výlet do zoo. Ve čtvrti se pak ztratila holčička a zrodila se fáma, že ji odvedla právě Fialová. „Naštěstí byla dementována od samotné holčičky,“ prozradila dáma.

Nejen kvůli této události prý občas ztrácí naději, že se podaří situaci v lokalitě zlepšit. Stále však doufá, že ruku k dílu přiloží i místní lidé a sami se pokusí svou situaci zlepšit, uklidí si čtvrť a tak podobně. Podstatné prý je, že si sami členové komunity musejí říct, že chtějí žít lépe, musejí vychovávat děti k tomu, aby neodhazovaly odpadky na ulici a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

20:28 Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“

Ke slovům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že je Babiš „debil“, se již vyjád…