Odboráři za vodou: Zavadil bere sedmdesát tisíc. Dušek má elektrárnu

8. 5. 2012 23:11

Kritizují bohaté, lobbují za chudé a proti vládě. Sami na tom ale nejsou ani zdaleka špatně. Kritika už se opřela do luxusních hodinek Bohumíra Dufka a teď i šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil konečně přiznal, jak vysoký má vlastně plat.

Odboráři za vodou: Zavadil bere sedmdesát tisíc. Dušek má elektrárnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Zavadil
reklama

Zavadil se dlouho odpovědi na otázku týkající se jeho příjmů vyhýbal. Serveru tn.cz ale nakonec přiznal: "Je to plat, který je dvakrát až třikrát vyšší než průměrná mzda." To redakce rozklíčovala zhruba na 70 tisíc korun měsíčně.

Třeba místopředseda ČMKOS Václav Pícl si pak o víkendech jezdí od Prahy odpočinout na luxusní statek, zatímco šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek bydlí v řadovce. Také jeho vysoký plat je ale vidět - kromě řadovky vlastní také elektrárnu a kus lesa. "Já jsem to kdysi koupil za šest a tři čtvrtě milionu," přiznal. Dufek naopak zapírá, že by si luxusní hodinky koupil sám. Prý šlo o dárek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…