V první polovině minulého roku měla firma Facebook oslovit český stát, aby s ním probrala, jak si představuje efektivní boj proti xenofobním a nenávistným projevům na sociální síti. Schůzka tehdy dle zjištění Lidovek probíhala na několika úrovních a kromě setkání s ministrem Jiřím Dienstbierem si zástupci Facebooku vyslechli i názory tuzemských neziskových organizací (např. iniciativy HateFree Culture či Romea).
Protože Facebook nemá zatím v Česku svou pobočku, což může kontrolu závadného obsahu v tuzemsku komplikovat, bylo jeho zástupcům navrženo placení administrátora ze státních peněz. Na to ale Facebook nepřistoupil. „Že se Facebook, podobně jako v Německu rozhodl, že bude tyto příspěvky posuzovat a případně mazat sám, respektuji,“ uvedl Dienstbier pro Lidovky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
cenzura , Dienstbier , Facebook , Lidovky
autor: luš
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková