Odhalení: Dienstbier chtěl zavést brutální cenzuru. Za vaše peníze

19.07.2016 6:55

Ministr bez portfeje Jiří Dienstbier (ČSSD) loni provozovateli sociální sítě Facebook navrhl, že by mu stát platil specialistu, jenž by měl za úkol mazat nenávistné příspěvky od uživatelů. Podle Lidovek však zástupci sociální sítě ministrovu nabídku smetli ze stolu.

Odhalení: Dienstbier chtěl zavést brutální cenzuru. Za vaše peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier
reklama

V první polovině minulého roku měla firma Facebook oslovit český stát, aby s ním probrala, jak si představuje efektivní boj proti xenofobním a nenávistným projevům na sociální síti. Schůzka tehdy dle zjištění Lidovek probíhala na několika úrovních a kromě setkání s ministrem Jiřím Dienstbierem si zástupci Facebooku vyslechli i názory tuzemských neziskových organizací (např. iniciativy HateFree Culture či Romea).

Protože Facebook nemá zatím v Česku svou pobočku, což může kontrolu závadného obsahu v tuzemsku komplikovat, bylo jeho zástupcům navrženo placení administrátora ze státních peněz. Na to ale Facebook nepřistoupil. „Že se Facebook, podobně jako v Německu rozhodl, že bude tyto příspěvky posuzovat a případně mazat sám, respektuji,“ uvedl Dienstbier pro Lidovky.

Otázka, jak se bude pracovat ve virtuálním prostoru s projevy nenávisti, je však dle ministra důležitá a měla by se řešit. „To, že na sebe na ulici nepliveme nebo že auto taxi služby má platnou technickou kontrolu, musí platit ve virtuálním světě jako v tom reálném,“ míní Dienstbier.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…