Pozitivně hodnotí Okamura výsledek voleb i proto, že jeho hnutí vzniklo teprve na jaře tohoto roku, tedy pouhých pár měsíců před otevřením volebních místností. V porovnání s hnutím Andreje Babiše dopadl ale mnohem hůře, což podle něj způsobil zejména rozdílný stav financí a málo času na vysvětlení principů přímé demokracie. „Ze všech subjektů jsme měli nejméně peněz. Ale aspoň jsme svobodní a nejsme závislí na lobbistických skupinách a kmotrech,“ podotkl Okamura.
Připustil, že sice 14 poslanců je na prosazení svých záměrů poměrně málo, ale přesto prý bude dělat vše proto, aby to alespoň zkusil. „Do vlády nevstoupíme, ale jsme ochotni podpořit vládu, která prosadí zákon o referendech bez výjimky a odvolatelnost politiků. Když to na nás stát nebude, tak se staneme silnou opozicí, a věřte mi, do roka a do dne skandály všech ostatních stran vylezou na povrch,“ prohlásil rozhodně.
Jedním ze základních pilířů politiky je, jak už název jeho hnutí napovídá, prosazení přímé demokracie. Je totiž přesvědčený, že současný demokratický systém není dostačující a umožňuje politikům korupci, lži a krádeže. V této souvislosti zmínil kauzu bývalého poslance ODS Romana Pekárka, který i za mřížemi pobíral svůj plat. „Nad politiky musí neustále viset Damoklův meč,“ míní Okamura. Podobný systém dle jeho slov už úspěšně funguje nejen ve Švýcarsku, ale i v USA nebo třeba Venezuele.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem