Opravené solární elektrárny budou považovány za nové. A sníží se jim příjmy

27.11.2011 7:53

Podle nového zákona o podporovaných druzích energie se elektrárnám po rekonstrukci solárního parku výrazně sníží vyplácené peníze. Opravené elektrárny se budou považovat za nové, a tím se na ně budou vztahovat aktuální podmínky provozu. To znamená i méně výhodné výkupní ceny proudu.

Opravené solární elektrárny budou považovány za nové. A sníží se jim příjmy

„Za uvedení výrobny elektřiny do provozu se považuje též ukončení rekonstrukce technologické části stávající výrobny elektřiny, nebo ukončení modernizace, zvyšující technickou a ekologickou úroveň stávající výrobny elektřiny na úroveň srovnatelnou s nově zřizovanými výrobnami elektřiny," citoval server Aktuálně.cz ze zmiňovaného zákona.

S novelou zákona nesouhlasí Česká průmyslová fotovoltaická asociace. „Je to naprosto nefér," řekl prezident asociace Aleš Spáčil s tím, že tento paragraf nevytváří stabilní podnikatelské prostředí pro fotovoltaický byznys.

Exministr Kocourek chtěl dodržet 'eurohujerské' závazky

Exministr průmyslu Martin Kocourek, který zákon prosadil, se brání, že zákon je koncipován tak, aby Česko dosáhlo v roce 2020 třináctiprocentního podílu obnovitelných zdrojů elektřiny a tepla. „Dodržíme vyjednané 'eurohujerské' závazky v oblasti obnovitelných zdrojů, ale nedopustíme jejich sebemenší překročení," vysvětlil Kocourek.

Právní Luděk Šikola, jenž zastupuje fotovoltaické firmy, upozornil, že změna zákona by mohla způsobit, že majitelé budou své elektrárny opravovat načerno. „Problémů v elektrárně může být spoustu a každá změna pak může být vykládána podle tohoto ustanovení," dodal pro Aktuálně.cz.

Čtěte více:

Vláda bude i příští rok dotovat fotovoltaiku. Dá téměř 12 miliard

Slovensko láká české krachující solární podnikatele

Solární elektrárny mohou omezovat své sousedy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…