Ostřílená cestovatelka nevěří v mírové soužití s muslimy. Jsme prý pro ně nižší kategorie lidí

26. 8. 2016 22:36

Fotografka Dana Kyndrová provází turisty po severní a západní Africe, ale také na Kamčatce. O Africe leccos ví, protože od devíti let žila s rodiči v Alžírsku. Ačkoli je zkušenou cestovatelkou, zdůrazňuje, že by sama nejela do muslimských zemí. Ví totiž, že muslimové uvažují jinak než křesťané, takže jakékoli myšlenky o poklidném společném soužití považuje toliko za utopii.

Ostřílená cestovatelka nevěří v mírové soužití s muslimy. Jsme prý pro ně nižší kategorie lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zvaná Merkez-Camii je před dokončením. Svatostánek se dvěma minarety pojme až 1300 věřících

V rozhovoru pro Týdeník Rozhlas fotografka Dana Kyndrová prozradila, že by nikdy nevyrazila sama do islámského světa. „V křesťanské kultuře se dokážu zorientovat a poradit si s nástrahami ze strany mužů. Ale kultura islámských zemí je zcela jiná a veškeré řeči o soužití a integraci jsou utopií. To si přejeme my, ale oni uvažují jinak. Nějaká školení o naší kultuře jsou směšná. Mnohasetleté tradice a uvažování se osvětou či přesvědčováním neodstraní,“ zdůraznila dáma.

Z vlastní zkušenosti ví, že muslimové sami sebe vnímají jako vyvolené vyznavače víry, kteří jsou předurčeni opanovat zemi, křesťané jsou pro ně jen nižší kategorií lidí a Židé jsou na tom v očích ještě hůř. „To nejsou jen názory agresivních islamistů, ale i běžných muslimů,“ varovala. Proto je přesvědčena, že Evropě reálně hrozí převálcování muslimskou kulturou, Toto převálcování už začalo a ačkoli se toho prý ona sama zřejmě nedožije, pokračuje to rychle. „Neexistuje tam vděk, velkorysost je považována za slabost a my křesťané jsme nižší kategorie. ... Evropa ustupuje a to je největší chyba naší civilizace,“ je přesvědčena fotografka.

Celý rozhovor ZDE

Současné elity, které nás k ustupování nabádají, jsou podle dámy úplně mimo realitu. Fotografka upozornila na to, že ke smířlivosti nabádají hlavně Němci, kteří v minulém století rozpoutali dvě světové války a teď se snaží očistit jako humanistický národ. Jenže tato cesta nás dovede k další evropské tragédií, pokud budeme Německo následovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…