„Dodavatelé vojenských systémů a think tanky podporující války se mohou těšit na tučné zisky,“ glosuje Paul a uvádí několik konkrétních příkladů. „Německá vláda nedávno oznámila, že nakoupí dalších 100 tanků Leopard a navýší tak jejich počet o celých 45 %. Přitom na konci studené války Němci počet tanků zredukovali, protože přestala hrozit invaze sovětských vojsk do Evropy. Rozhodnutí německé vlády přijde tamější daňové poplatníky na půl miliardy dolarů. Nikoho nezajímá, že Rusové nechystají ani neohrožují žádnou zemi v tomto regionu,“ uvádí Paul.
„Pentagon se zase zavázal, že zmodernizuje protiatomový bunkr v Čejenských horách v Coloradu, který byl vybudován v dobách studené války. „Mělo by jít o investici ve výši jedné miliardy dolarů a dodavatelem nových technologií bude společnost Raytheon, jež je hlavním sponzorem think tanku typu Ústav pro studium války, který neúnavně chrlí válečnou propagandu. Jsem si jistý, že tato smlouva se oběma stranám vyplatí,“ konstatuje s notnou dávkou ironie bývalý kandidát na amerického prezidenta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro