Padá Kiska, něco si přej. Mejdan nevyšel, Andy. Slovenský poslanec nad průzkumy, které pro prezidenta nevypadají pěkně

08.10.2018 22:10 | Zprávy

Na počátku svého mandátu míval slovenský prezident Andrej Kiska v žebříčcích důvěryhodnosti celkem uspokojivé výsledky. Například podle agentury Focus měl se sedmdesáti procenty velký náskok, téměř třicet procent. Jenže ten se mu každým dalším rokem pozvolna tenčí. Ve svém komentáři na to poukázal poslanec za slovenský SMER Ľuboš Blaha. „Padá Kiska, přej si něco,“ komentuje jeho procentuální propad poslanec ve svém textu zveřejněném na Facebooku.

Padá Kiska, něco si přej. Mejdan nevyšel, Andy. Slovenský poslanec nad průzkumy, které pro prezidenta nevypadají pěkně
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Slovenský poslanec Ľuboš Blaha ze strany Smer

Prezident Andrej Kiska se podle Blahových informací propadl v důvěryhodnosti na 41,3 %, což je prý o pět procent méně než na jaře. Pokud to prý porovnáme například se zářijovým průzkumem agentury AKO, přišel o více než 20 %. „Z toho se až kroutí hlava,“ poznamenal Blaha.

Se zdviženým ukazováčkem kladl Blaha důraz na to, že se tu bavíme o důvěře k prezidentovi, což je tradičně nejdůvěryhodnější instituce na Slovensku. „Protože jeho úlohou je smiřovat a spojovat. Chápete. Hejter a mejdanista Kiska – že smiřovat a spojovat,“ dodal s ironickým podtónem slovenský poslanec Blaha.

Vzpomenul, že když byl prezidentem Ivan Gašparovič, tak ke konci jeho prvního funkčního období v roce 2008 byla důvěryhodnost prezidenta okolo pětasedmdesáti procent. „To je o více než třicet procent, než má v tom samém čase Kiska,“ zdůraznil a položil si otázku, kde asi udělali soudruzi z prezidentského paláce chybu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak přesně chcete docílit těch sankcí za omezování svobody slova?

Jak by to jako vypadalo v praxi, protože to omezování tu je, i když ti, co se ho dopouští tvrdí opak. Problém taky je, že vás třeba nechají nechají říci svůj názor, ale vzápětí vás za něj nálepkují. Třeba tato vláda. Na takové případy by se postihy také vztahovaly? A jaká? A jak chcete postihnout om...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

11:04 Dostál po návratu z Moskvy prozradil vše o své návštěvě

„Přes některé rozpory lze s jistotou říci, že nikdo neplánuje žádnou invazi do naší země, ani s Rusk…