Padá Kiska, něco si přej. Mejdan nevyšel, Andy. Slovenský poslanec nad průzkumy, které pro prezidenta nevypadají pěkně

08.10.2018 22:10

Na počátku svého mandátu míval slovenský prezident Andrej Kiska v žebříčcích důvěryhodnosti celkem uspokojivé výsledky. Například podle agentury Focus měl se sedmdesáti procenty velký náskok, téměř třicet procent. Jenže ten se mu každým dalším rokem pozvolna tenčí. Ve svém komentáři na to poukázal poslanec za slovenský SMER Ľuboš Blaha. „Padá Kiska, přej si něco,“ komentuje jeho procentuální propad poslanec ve svém textu zveřejněném na Facebooku.

Padá Kiska, něco si přej. Mejdan nevyšel, Andy. Slovenský poslanec nad průzkumy, které pro prezidenta nevypadají pěkně
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Slovenský poslanec Ľuboš Blaha ze strany Smer
reklama

Prezident Andrej Kiska se podle Blahových informací propadl v důvěryhodnosti na 41,3 %, což je prý o pět procent méně než na jaře. Pokud to prý porovnáme například se zářijovým průzkumem agentury AKO, přišel o více než 20 %. „Z toho se až kroutí hlava,“ poznamenal Blaha.

Se zdviženým ukazováčkem kladl Blaha důraz na to, že se tu bavíme o důvěře k prezidentovi, což je tradičně nejdůvěryhodnější instituce na Slovensku. „Protože jeho úlohou je smiřovat a spojovat. Chápete. Hejter a mejdanista Kiska – že smiřovat a spojovat,“ dodal s ironickým podtónem slovenský poslanec Blaha.

Vzpomenul, že když byl prezidentem Ivan Gašparovič, tak ke konci jeho prvního funkčního období v roce 2008 byla důvěryhodnost prezidenta okolo pětasedmdesáti procent. „To je o více než třicet procent, než má v tom samém čase Kiska,“ zdůraznil a položil si otázku, kde asi udělali soudruzi z prezidentského paláce chybu.

Původní zdroj ZDE.

„Nuže, nějak jim ten Kiska padá. Asi by měl někdo rychle volat do Washingtonu, dokud nebude Kiska na deseti procentech. Zjevně už mají Slováci daňového podvodníka plné zuby,“ rýpl si.

A co s ubývajícími procenty hodlá podle Blahy dělat sám Kiska? Máme se prý nechat překvapit. „Zatím se náramně bavíme – srdečné pozdravy do prezidentského paláce. Andy, nějak ti ten mejdan nevyšel, co?“ napsal pobaveně na závěr.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …