Paroubek vrací: Mám záhon marihuany. Ale do Teplic nechci

03.03.2011 12:05 | Zprávy

Expředseda ČSSD Jiří Paroubek má doma záhon marihuany a tiskne peníze - ironií sobě vlastní se brání výrokům šéfa bílinské organizace strany Vlastimila Aubrechta. Pozice pro bitvu o senátorské křeslo proti Jaroslavu Kuberovi si prý nebuduje.

Paroubek vrací: Mám záhon marihuany. Ale do Teplic nechci

"Se zájmem jsem si v Parlamentních listech přečetl článek redaktora Maška na téma mé možné kandidatury do senátu v Teplicích za necelé dva roky," napsal Paroubek do článku na svém serveru vaševěc.cz.

Více: Benda prý chce dostat Paroubka do Senátu. V Teplicích místo Kubery

Aubrecht v článku líčí, jak si Paroubek přes svého přítele a bývalého šéfa ústecké ČSSD Petra Bendu buduje cestu k senátorské kandidatuře. Proti dlouholetému a velice oblíbenému primátorovi Teplic Jaroslavu Kuberovi z ODS.

Celý text Jiřího Paroubka ZDE

"A tady je má odpověď: mám za dva roky zcela jiné politické plány, nežli říká Aubrecht," zdůraznil Paroubek.

Mám doma záhon marihuany

V souvislosti s Aubrechtem expředsedu napadá jiný případ. "Před pár měsíci redaktorka Machová v Aktuálně zveřejnila, že existují "svědectví", podle kterých za jednoho nového člena ČSSD v Litoměřicích údajně nabízí jistý náborář (velrybář) marihuanu," popsal. "A mlhavě naznačovala, že nitky vedou k Bendovi a tedy vlastně k Paroubkovi (mám doma záhon marihuany)."

Ten případ je ale odložen. "Teď - podle některých lidí - Fišera, Houska a Foldyna prý osnují podobnou akci v týdnu před sjezdem. Já tomu samozřejmě nemohu uvěřit, že by klesli tak hluboko. Prý se má mezi členy ČSSD objevit někdo, kdo nahlásí policii, že mu byl dán korupční návrh. Podstata návrhu má spočívat v nabídce úplatku (jen o jeho výši se informace liší) delegátovi sjezdu, pokud podpoří na předsedu strany namísto M. Haška B. Sobotku."

Ta akce se podle Paroubka spustí, pokud nedopadne dohoda mezi oběma kandidáty na předsedu, jejíž existenci Michal Hašek popírá.

Více:

ČSSD šéfa volit nebude. Hašek a Sobotka se dohodnou

Žádná dohoda neexistuje, popřel Hašek pakt se Sobotkou

"Jako vždy v konstrukcích Machové (Aktuálně) a Ovčáčka (Právo) se mají všichni pár dní před sjezdem dozvědět, že nitky korupce vedou - jak jinak - k Paroubkovu kmotru Bendovi a tedy nepřímo k Paroubkovi," líčí expředseda.

"Nemám o Fišerovi, Houskovi a Foldynovi valné mínění, ale nevěřím, že by klesli tak hluboko. Ale bláboly exposlance Aubrechta mě vedou k opatrnosti. Marihuana tady už byla, tak proč by se neobjevila jiná absurdita."

Sledujeme téma Volba předsedy ČSSD

Foto: facebook.com

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Bc. Filip Turek byl položen dotaz

Motoristé - Přísaha

Dobrý den pane Turku. Bude pokračovat i v dalších volbách spolupráce těchto dvou subjektů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…