Parta kolem Ministerstva obrany prý připomínala gang profesionálních zločinců. MF DNES obsáhle cituje z obvinění

06.03.2015 7:02

Odprodej armádního majetku pod cenou, kvůli kterému policie na počátku týdne zasahovala na Ministerstvu obrany a ve zbrojařské firmě Excalibur Army, umožnil dle informací MF Dnes důmyslný systém, který vytvořili manažeři firem kolem Ministerstva obrany. V mnohém prý připomínal gang profesionálních zločinců.

Parta kolem Ministerstva obrany prý připomínala gang profesionálních zločinců. MF DNES obsáhle cituje z obvinění
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank

Popis skupinky čtyř vysoce postavených manažerů (Halenky, Lachmana, Vermiřovského a Pavlíka), které policie zatkla v úterý a obvinila je ze zneužití pravomoci a povinnosti při správě cizího majetku, si dle MF Dnes v mnohém nezadá s popisem profesionálního týmu zločinců.

V textu obvinění jednoho z nich, které má údajně MF Dnes k dispozici, se prý o kvartetu mluví jako o skupině „která je hierarchicky strukturovaná, kdy jednotlivé osoby mají své úkoly a postavení a jsou konkrétně úkolovány“. V obvinění se prý dále píše, že cílem skupiny bylo odčerpávání movitého i nemovitého majetku Ministerstva obrany. Čtveřice obviněných se měla podílet na nevýhodných kšeftech s motory do tanků a bojových vozidel a dalšími náhradními díly.

Obchody prý podle detektivů probíhaly následovně: obviněný exředitel opravárenského podniku VOP Adolf Veřmiřovský byl údajně ve spojení se šéfem armádní logistiky generálem Vladimírem Halenkou. Ten prý na Veřmiřovského přání určoval, jakou techniku vojáci vyřadí. O samotném prodeji materiálu označeného jako nepotřebný do VOP následně rozhodovala komise obranné agentury, která měla dle policie schválit prodej pod cenou. Agenturu vedl další obviněný Josef Lachman. Vojenský opravárenský podnik pak údajně materiál obratem přeprodal. Dle policejního vyšetřování buď na Slovensko do firmy VOP Trenčín, nebo tuzemskému zbrojařskému molochu Excalibur Army.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…