Patří mu to! Vojtěcha se doma štítí. On naříká. A další úder

08.07.2021 12:42

Referent Obecního úřadu Včelná zrušil ministrovi zdravotnictví v barvách hnutí ANO Adamu Vojtěchovi trvalý pobyt v obci s odůvodněním, že se za práci ministra stydí. Zatímco europoslanec Stanislav Polčák (STAN) dotyčného úředníka tvrdě zkritizoval, advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se ho zastala a prohlásila, že by ministr měl pocítit následky svých činů.

Patří mu to! Vojtěcha se doma štítí. On naříká. A další úder
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

„Správní orgán konstatuje, že vesnice Včelná se za svého občana Adama Vojtěcha stydí,“ napsal referent František Mareš z Obecního úřadu Včelná.  

„Není to krok obce Včelná, protože rozhodnutí vydává Obecní úřad, tam jsem pouze pověřenou osobou a nejsem ani nejvyšší osobou toho Obecního úřadu, to je paní starostka,“ řekl CNN Prima News Mareš s tím, že s plným vědomím obešel starostku obce, která je na dovolené. „A očekávám, že za tento krok budu náležitě potrestán,“ přiznal.

Ministr nad tím jen nechápavě kroutil hlavou a poznamenal, že každý občan má právo projevit svůj názor, ale pokud to dělá takto, jde o jednání, které je v rozporu se zákonem.

Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) označil úředníkovo jednání za „hrůzu“.

„Nejvíc duní prázdný sud! Jestli koncepci spojeného modelu veřejné správy někdo poškozuje, jsou to úředníci, kteří páchají takové hrůzy. O ministru Vojtěchovi si můžeme myslet cokoli, ale tohle je prostě daleko za čarou,“ konstatoval Polčák.

Vojtěch a úředníci

Naproti tomu advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se úředníka ze Včelné zastala. Zdůraznila, že z ministerstva vedeného Vojtěchem vyšla řada příkazů, které zrušil soud. Podle Hamplové teď aspoň Vojtěch ví, jaké to je, čelit různým nápadům úřednictva.

„Pokud to ministr označuje za zneužití pravomoci, sám se tohoto zneužití dopustil už několikrát. Tím, co přikazoval nám všem. A pozor! Pokud se proti zrušení pobytu neodvolá, rozhodnutí nabude právní moci bez ohledu na jeho obsah. Tak, jako platila protizákonná opatření Vojtěcha, než je zrušil soud. Ministr tedy zažívá jen to, co sám dělá milionům jiných. Osobní zkušenost je nezastupitelná! Tedy pokud se neodvolá, že rozhodnutí je protizákonné (a podle něj tedy asi automaticky neplatí), přijde o trvalý pobyt. Ano, to rozhodnutí je skutečně recese či jak ho nazvat. Ale diví se tomu někdo? Po tom, co se tu děje? Na hrubý pytel hrubá záplata. Pan ministr zažívá pouze to, co masivně dělá jiným,“ pravila Hamplová.

Vojtěch a úředníci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …