Pekarová má dostat 1,5 milionu Kč. „Vzdejte se toho,“ zní

13.08.2025 15:15 | Monitoring

Hnutí Přísaha vyzývá končící členy vlády a poslance, aby se vzdali odstupného ve výši pěti platů, které jim podle zákona přísluší. „Nedokážu si představit, že by například paní Pekarová měla dostat 1,5 milionu korun za svou ‚činnost‘. To je výsměch občanům,“ prohlásil lídr Přísahy v Moravskoslezském kraji Jiří Janeček, že by měli politici odstupné věnovat na dobročinné účely.

Pekarová má dostat 1,5 milionu Kč. „Vzdejte se toho,“ zní
Foto: Repro PSP
Popisek: Předsedkyně Poslanecké sněmovny, Markéta Adamová Pekarová

Hnutí Přísaha v tiskové zprávě ostře kritizuje vyplácení několikasettisícového odstupného odcházejícím poslancům a členům vlády. Ti totiž podle Přísahy nesou odpovědnost za největší ekonomickou krizi v novodobé historii České republiky, a tak si žádné odstupné nezaslouží.

„Je to neuvěřitelné. Lidé, kteří zlikvidovali střední třídu, podnikatele a živnostníky, kteří způsobili obří státní schodek a uvrhli Česko do hospodářské nejistoty, mají ještě dostat pět platů na rozloučenou? Tedy víc než půl milionu korun?! V soukromé sféře by se takové odměny udělovaly jen podle výsledků. A tito lidé selhali,“ uvedl lídr v Moravskoslezském kraji Jiří Janeček.

„Tohle je další příklad papalášství a odtržení politiků od reality. Zvedli si platy, všude nastrkali politické náměstky a teď si berou zlaté padáky. To je nehoráznost,“ přidal se předseda hnutí Robert Šlachta, který vyzývá končící poslance a členy vlády, aby se vzdali odstupného a věnovali ho raději na charitu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pět měsíčních platů je nesmyl., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJiří Perk , 13.08.2025 15:42:34
Poslanci jsou zvoleni na 4 roky. Potom končí, nebo by museli být znovu zvoleni na 4 roky. Tedy, po uplynutí 4 let končí a je nesmysl platit 5 měsíčních platů. Stejně tak zaměstnanec zaměstnaný na dobu určitou po uplynutí sjednané doby nemá nárok na odstupné, zkrátka na nic. Proč tedy poslanci? Je to hnus.

|  8 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…