Piráti budou odpoledne demonstrovat proti cenzuře na internetu

20.02.2016 8:11

Česká pirátská strana svolala na dnešní odpoledne na pražský Klárov demonstraci za zachování svobodného internetu v České republice. Pirátům vadí snaha o cenzuru internetu, o kterou se podle nich snaží ministerstva financí a vnitra. Demonstraci podpořila Strana zelených a naváže na ni protestní pochod k budově ministerstva vnitra na Letné.

Piráti budou odpoledne demonstrovat proti cenzuře na internetu
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Demonstranti chtějí upozornit na navrhované ustanovení novely loterijního zákona, v rámci kterého by ministerstvo financí mohlo vytvářet seznam webových stránek určených k zablokování. Sdružení pro internetový rozvoj tento týden vyzvalo poslance, aby tento paragraf z návrhu během čtení v parlamentu odstranili, protože provozovatele nelegálního hazardu na internetu lze potlačovat i jiným, méně zneužitelným způsobem.

Ministerstvo financí, které návrh novely předkládá, se brání tím, že zařazení internetové stránky na seznam nepovolených internetových her bude probíhat v režimu správního řízení, a na všechna řízení se tak budou aplikovat veškeré instituty a právní záruky obsažené ve správním řádu, jakož i soudní přezkum rozhodnutí. Blokace má být uplatněna až v nejzazším případě.

Strana chce upozornit i na pokračující snahy o sledování uživatelů internetu ze strany ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) i orgánů Evropské unie. „V neposlední řadě považujeme za nepřijatelnou kriminalizaci odkazování, která v České republice probíhá. Ostatně vyšetřovaná je kvůli ní i Pirátská strana,“ uvedl předseda pirátů Lukáš Černohorský.


 

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

23:24 A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svo…