Piráti budou odpoledne demonstrovat proti cenzuře na internetu

20.02.2016 8:11

Česká pirátská strana svolala na dnešní odpoledne na pražský Klárov demonstraci za zachování svobodného internetu v České republice. Pirátům vadí snaha o cenzuru internetu, o kterou se podle nich snaží ministerstva financí a vnitra. Demonstraci podpořila Strana zelených a naváže na ni protestní pochod k budově ministerstva vnitra na Letné.

Piráti budou odpoledne demonstrovat proti cenzuře na internetu
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Demonstranti chtějí upozornit na navrhované ustanovení novely loterijního zákona, v rámci kterého by ministerstvo financí mohlo vytvářet seznam webových stránek určených k zablokování. Sdružení pro internetový rozvoj tento týden vyzvalo poslance, aby tento paragraf z návrhu během čtení v parlamentu odstranili, protože provozovatele nelegálního hazardu na internetu lze potlačovat i jiným, méně zneužitelným způsobem.

Ministerstvo financí, které návrh novely předkládá, se brání tím, že zařazení internetové stránky na seznam nepovolených internetových her bude probíhat v režimu správního řízení, a na všechna řízení se tak budou aplikovat veškeré instituty a právní záruky obsažené ve správním řádu, jakož i soudní přezkum rozhodnutí. Blokace má být uplatněna až v nejzazším případě.

Strana chce upozornit i na pokračující snahy o sledování uživatelů internetu ze strany ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) i orgánů Evropské unie. „V neposlední řadě považujeme za nepřijatelnou kriminalizaci odkazování, která v České republice probíhá. Ostatně vyšetřovaná je kvůli ní i Pirátská strana,“ uvedl předseda pirátů Lukáš Černohorský.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené, lidé to dál trpí? Známý právník udeřil na Vojtěcha. Takto to prý nelze

21:14 Šílené, lidé to dál trpí? Známý právník udeřil na Vojtěcha. Takto to prý nelze

Skandální. Tak označil právník Jindřich Rajchl neustále se zvyšující tlak a výrok odcházejícího mini…