Piráti často kopírují program komunistů. Jen náhoda, ujišťuje Bartoš

19. 4. 2019 15:48

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš se v rozhovoru pro Novinky.cz vyjádřil k programovým průnikům s komunisty. Podle něj jde jen o náhody. Co se týče primátora Prahy Zdeňka Hřiba, ten má dle jeho slov jeho plnou podporu.

Piráti často kopírují program komunistů. Jen náhoda, ujišťuje Bartoš
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš
reklama

Bartoš uznává, že situace v pražské koalici je trochu napjatá, zároveň ale nevnímá, že by Piráti byli těmi, kdo to způsobili. Vymezil se například proti tomu, že by Piráti chtěli vyhodit zástupce zaměstnanců z dozorčí rady Pražské plynárenské. „Jsou to manažeři, kteří nebyli zvoleni a rozhodují o desítkách milionů korun a v dozorčí radě sami sebe kontrolují, a navíc pro to není žádná zákonná povinnost, aby tam byli,“ uvedl věc na pravou míru Bartoš a odmítl, že by se Piráti chovali jako další klasické politické strany a že by si chtěli dosazovat vlastní lidi od městských firem.

Bartoš se následně obul i do předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila, který podle něj na Piráty útočí a vytváří si vlastní eurokampaň. „Myslím, že Zdeněk Hřib postupuje konsenzuálně, snaží se vyjít vstříc lidem. Jsem s ním spokojen. Myslím si, že některé věci by měly fungovat rychleji,“ podotkl Bartoš a poukázal na IT zakázky.

Původní text ZDE

Bartoš se poté také vymezil proti tomu, že by Piráti přebírali program komunistům, například kolem zdanění prázdných bytů. „Odmítám to. Praha ani nemá pravomoc na zvýšení daní a tohle nikde nezaznělo. Máme v programu, že obce by měly mít možnost si takové věci nějakým způsobem regulovat. To bylo jediné a návrh na anonymní změření byla opět věc, která vznikla z dohody koalice,“ podotkl. Piráti však pro vyšší zdanění prázdných bytů nejsou. „Děláme ‚data driven‘ politiku (na základě údajů, faktů; pozn. red.) a do toho plně spadalo i to anonymní řešení elektroměrů. Nemůžete dělat rozhodnutí, když nemáte data,“ sdělil Bartoš. Dle jeho slov strana dělá liberální středovou politiku pro všechny a je jasně ukotvena v liberálním středu.

To, že si pak Piráti v některých programových věcech rozumí s komunisty, považuje za náhodu. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…