Pithart: Raději jít do vlády s Babišem, než zůstat venku

07.11.2017 22:36 | Zprávy
autor: dah

Podle bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta je shánění podpory pro menšinovou vládu nemravná situace. „Nic horšího jsem si nedovedl představit, prezident si hraje a žertuje, je to velmi cynické,“ říká.

Pithart: Raději jít do vlády s Babišem, než zůstat venku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pithart

Menšinovou vládu, která dost možná bude vládnout bez důvěry Poslanecké sněmovny, nyní sestavuje prezidentem pověřený Andrej Babiš. Podle Pitharta je to velmi nepříznivá situace, ale domnívá se, že volby mohly v podstatě dopadnout daleko hůř. „Já říkám, že raději jít do vlády s Babišem, než zůstat venku,“ říká v rozhovoru pro DVTV.

V rozhovoru se Pithart marně zamýšlí i nad tím, jaké jsou při sestavování vlády i jiné možnosti, jelikož mu všechny varianty přijdou katastrofální. „Je snad možné, že se Zeman zalekne nechat vládu vládnout bez mandátu? Ona totiž pak nic nezmůže a žádný zákon neprosadí. Může také hledat podporu ad hoc, to je ale vše pařeniště korupce a nemravnosti,“ říká.

„Já se třeba ptám, kdo bude například ministrem vnitra ve vládě bez mandátu, bez důvěry. Ministerstvo spravedlnosti si zřejmě ANO ponechá, ale co ministerstvo vnitra. Rád bych taky viděl, jak vyšetřovatelé, kteří řeší Babišovu kauzu, jak se vlastně cítí v kramflecích,“ říká Pithart s tím, že se může stát, že celá věc jednoduše vyšumí a zapomene se na ni a nepohlídá ji ani silná opozice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…