Plácnout Zemana přes prsty. Žaloba má smysl, ujišťoval Hilšer

03.04.2019 15:49

Senátor Marek Hilšer v rozhovoru pro televizi Seznam doufal, že prezidentský mandát Zuzany Čaputové bude ze Slovenska tak trochu zářit i k nám. O českém prezidentovi Miloši Zemanovi zdaleka tak poeticky nemluvil. Poznamenal, že prezident Zeman v podstatě ohrožuje bezpečnost České republiky. A promluvil o žalobě na Zemana.

Plácnout Zemana přes prsty. Žaloba má smysl, ujišťoval Hilšer
Foto: Vít Hassan
Popisek: Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli podpořit Jiřího Drahoše do Kongresového centra v Praze, kde jeho štáb sledoval výsledky voleb

Hilšer připomněl, že Čaputová vzešla z občanské společnosti. Bojovala např. o zrušení amnestií vyhlášených Vladimirem Mečiarem, takže není osobností zcela neznámou, jak zaznívá z Česka. Hilšer chápe, proč si ji Slováci zvolili. „Já si myslím, že to je skvělé, že Slováci si to zaslouží,“ řekl v úvodu rozhovoru. „Pro Česko je to dobře. Já si myslím, že ona sem zavítá. A to její působení bude ze Slovenska tak trochu zářit i k nám, když to řeknu trochu poeticky,“ dodal.

V rámci Visegrádské čtyřky prý působení Čaputové bude mít pozitivní vliv i na nás.

 

Pro českého prezidenta tak vlídná slova neměl. Na konto Miloše Zemana poznamenal, že ohrožuje naši bezpečnost. Stačí si vzpomenout na prezidentova vyjádření v kauze novičok, ale i v dalších případech. Podle Hilšera stojí za to kvůli těmto věcem podat na Zemana ústavní žalobu, i když tato žaloba neprojde přes Poslaneckou sněmovnu. „I z toho důvodu, abychom do budoucna věděli, co je a co není ústavně správné chování prezidenta,“ uvedl Hilšer.  

Anketa

Kdo dělá nejlépe zahraniční politiku?

hlasovalo: 12527 lidí

„Miloš Zeman ohrožuje bezpečnost naší země, pokud se vztahuje třeba k těm bezpečnostním službám. Prozrazuje na veřejnost věci, které by prozrazovány být neměly. To je prostě velký problém,“ řekl senátor.

Nemluvě o tom, že je Zeman až příliš servilní k Číně. I díky tomu k prezidentovi prý nepřistupujeme jako partneři, ale jako někdo, kdo dohazuje obchody jednomu či několika málo podnikatelům. Obchodovat s Čínou by se podle Hilšera mělo, ale měli bychom se chovat jako čínská provincie. „Tak, jak k tomu přistupuje pan prezident,“ zaznělo z úst hosta.

Nerovnost vidí už v tom, že Čína sice chce investovat ve světě, ale odmítá pustit řadu zahraničních investorů do své země. To je problém, který vede k tomu, že s jinými asijskými zeměmi máme mnohem čilejší ekonomické vztahy a tudíž bychom si jich měli všímat víc než Číny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…