Cihlář byl od roku 2008 členem představenstva nemocnice v Mladé Boleslavi a také působil na krajském úřadu ve správě silnic. Rath podle něj řídil středočeské zdravotnictví jako hejtman a povoláním lékař. Rovněž lékařka Pancová šéfovala díky tzv. ovládací smlouvě kromě kladenské i ostatním nemocnicím. „Chodili spolu jako jedna ruka, jedna noha, tak se to vnímalo. Všichni věřili, že to dělají v dobrém úmyslu," dodal Cihlář. Za jejich působení prý bylo všechno v pořádku.
Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Zdeněk Seidl podle Cihláře postupně ztrácel svou úlohu. „Bylo to dáno její (Pancové) stranickou odpovědností a také tím, že náměstek má pouze vedení nad odborem zdravotnictví a Kateřina Pancová byla šéfka nemocnic," dodal Cihlář. Informace si podle něj předávali hlavně Rath s Pancovou (oba dříve ČSSD) a předkládali krajské radě materiály týkající se případných zakázek, rozvoje a centrálního nákupu. „Rath s Pancovou byli garantem a všichni jim věřili. Nečekali, že by tam nějaký podvod mohl být," řekl ČTK Cihlář po soudním výslechu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma, čtk