Podnikatel Rada, kterému prý Babiš zničil pole, vymyslel akci. Premiérovi se líbit nebude

21. 6. 2018 18:16

Z toho mít Andrej Babiš radost nebude. Po České republice budou nově jezdit žluté nákladní vozy s jeho tváří přeškrtnutou červeným křížem a heslem „Prostě podvádím, sorry jako!“. Celé to má na svědomí Babišův známý odpůrce zemědělec Bohumír Rada, který tím prý chce upozornit na lži trestně stíhaného premiéra. K představení těchto vozů rovnou uspořádal na Letenské pláni tiskovou konferenci. „Chci bojovat proti nespravedlnosti, nepořádku a oligarchizaci naší republiky,“ říká Rada.

Podnikatel Rada, kterému prý Babiš zničil pole, vymyslel akci. Premiérovi se líbit nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumír Rada na téma Andrej Babiš - Lze si objednat trestní stíhání v ČR ? Rada vede spory s Agrofertem kvůli užívání zemědělských pozemků

„Dějí se tu věci, které nedokážu pochopit. Na dnešní den jsme pozvali státní zástupce, notářskou komoru, zástupce Státního zastupitelství v Praze a vrchního státního zastupitelství. Vidím, že nedorazili, a to mě také utvrzuje v přesvědčení, že v tomto státě se děje něco nedobrého,“ řekl hned v úvodu svého proslovu Rada. Videozáznam z konference pak ze Svobodného fóra převzal server Forum24.cz.

Ten měl také pro pozvané a širokou veřejnost připravené písemné materiály včetně názorného vysvětlení na úrovni věrohodných materiálů. Například protizákonné konání notáře JUDr. Svatopluka Procházky, bílého koně Agrofertu, ve prospěch Andreje Babiše nebo účelové úkony Policie ČR ve prospěch Andreje Babiše. „Jsme tu hlavně proto, že mám v ruce rozsudek Krajského soudu v Brně, který potvrzuje to, o čem jsem říkal, že je pravda, a Babiš a jeho hydra Agrofertu tvrdila, že to není pravda,“ připomněl a dodal, že tuto věc považuje za mnohem větší a vážnější, než je Čapí hnízdo. „V rozsudku se konkrétně píše, že Andrej Babiš byl strůjcem krádeže 240 milionů korun za pomoci notáře Procházky,“ uvedl.

„Chci otevřít lidem oči těmito potisky nákladních aut! Nemluvím jen za sebe, ale za tisíce lidí, kteří byli tímto pánem okradeni. Chci bojovat proti nespravedlnosti, nepořádku a oligarchizaci naší republiky,“ vysvětloval zemědělec a dodal, že už nevěří soudům, policii ani notářům. „Tenhle oligarcha dnes ovládá už všechno a mě jako malého sedláka chce zničit,“ řekl Rada s tím, že Babiš si už všechno koupil a toto je jediná šance, jak ukázat lidem, že není seriózní a hoden toho, aby byl předsedou vlády. „On podvádí, krade a lže a jako poslední člověk, který má odvahu, proti tomu chci bojovat,“ uzavřel.

Fotogalerie: - Sorry jako, Bureši

Bohumír Rada na téma Andrej Babiš - Lze si objedna...
Bohumír Rada na téma Andrej Babiš - Lze si objedna...
Bohumír Rada
Bohumír Rada na téma Andrej Babiš - Lze si objedna...
Bohumír Rada na téma Andrej Babiš - Lze si objedna...
Bohumír Rada s Jaroslavem Kmentou

Původní zdroj ZDE.

Kromě vystoupení Bohumíra Rady se celého příběhu ujali také herci v čele s Tomášem Měcháčkem a neskutečné jednání Agrofertu a jeho majitele převedli do divadelního představení. Mezi přítomnými novináři podle informací serveru Forum24.cz chyběli zástupci Babišových deníků Mladá fronta DNES a Lidové noviny.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…