Pohybují se tu stovky potenciálních teroristů. Německý úřad vystoupil s nečekaně upřímným přiznáním

03.02.2017 8:36

Spolkový kriminální úřad (BKA) sdělil Němcům, že v jejich zemi žije přibližně 570 lidí, kteří teoreticky mohou spáchat teroristický útok. Tito lidé jsou pod dohledem úřadů. Informovala o tom agentura DPA. Zprávu převzal server německého bulvárního deníku Bild.

Pohybují se tu stovky potenciálních teroristů. Německý úřad vystoupil s nečekaně upřímným přiznáním
Foto: hns
Popisek: Německá vlajka překrytá vlajkou IS, ilustrační koláž

Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) ve čtvrtek vydal zprávu, ve které se praví, že v Německu žije asi 570 potenciálních teroristických útočníků. Přibližně polovina z nich se dnes skutečně nachází ve Spolkové republice. 90 z nich v tuto chvíli sedí ve vězení.

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas a německý ministr vnitra Thomas de Maizière se shodli na tom, že je třeba udržet bezpečnost v zemi, a to třeba i za cenu toho, že potenciálně nebezpeční lidé dostanou na nohu elektronický náramek, s jehož pomocí bude monitorován pohyb těchto lidí. Dohoda byla uzavřena po předvánočním útoku na trh v Berlíně, kde řidič-zabiják Tunisan Anis Amri zabil kamionem 12 lidí.

Původní článek v němčině naleznete zde

Ve středu schválila německá vláda zákon, který používání náramků u potenciálně nebezpečných osob dovoluje. I tak to ovšem nebude snadné. Němečtí politici uznávají, že náramky dostane jen část potenciálně nebezpečných osob. Z hlediska německé ústavy bude totiž velmi obtížné zdůvodnit sledování osob, které jsou sice označeny za potenciální útočníky, ale dosud se ničeho nedopustily.

Otázkou také zůstává, kolik potenciálních útočníků uniká pozornosti úřadů. I z Německa odešly stovky lidí bojovat za Islámský stát, a jak teroristé stále častěji prohrávají, bojovníci se stále častěji vrací domů. A v Německu teoreticky mohou spáchat teroristický útok.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

11:40 VIDEO: „Běžte pryč!“ Macron seřval Izraelce. Někam mu totiž vlezli

Francouzský prezident Emmanuel Macron měl během své návštěvy Izraele, kde se účastní mezinárodního f…