Pokud bude paní Merkelová pokračovat, dočkáme se mnohého. Slovenský politik kterého Němci chtějí za kancléře, opět promlouvá

11.01.2016 15:55

Nechci žít ve společnosti, kde se narodí víc dětí muslimských než nemuslimských, řekl v rozhovoru pro ParlamentnéListy.sk předseda SaS Richard Sulík. Ten se netají tím, že je proti uprchlíkům.

Pokud bude paní Merkelová pokračovat, dočkáme se mnohého. Slovenský politik kterého Němci chtějí za kancléře, opět promlouvá
Foto: Parameter.sk
Popisek: Šéf SaS Richard Sulík

Pode Richarda Sulíka německá kancléřka Angela Merkelová praktikuje pro svou zemi zničující politiku. „Pokud bude kancléřka ve své politice pokračovat, budeme všichni překvapeni, jak dopadnou následující volby v roce 2017.“

Sám Sulík by rozhodně nevolil CDU ani SPD. „A ohledně AfD, tam je to tak, že potom, jak odešla část těch profesorů, lidí, kteří patří fakt k top ekonomům, tak se ta strana odklonila dost doprava, až do extrému,“ uvedl.

Původní text ZDE.

Podle něj mnoho lidí v Německu odložilo po silvestrovských útocích na ženy v Kolíně nad Rýnem své růžové brýle. „Stalo se to úplně spontánně, nekoordinovaně, neorganizovaně asi v deseti německých městech a i v Salzburku,“ popsal Sulík. 

„Pokud nezmění svoji politiku, tak se jim tam tyto události budou opakovat. To není žádné strašení. Liberálové jsou ti, kteří obhajují svobodu jednotlivce, a pokud něco v Kolíně selhalo, tak tam selhala právě ochrana svobody jednotlivce,“ podotýká Sulík, kterého mnozí Němci chtějí dokonce za kancléře. Alespoň to vyjadřují v diskuzích na sociálních sítích. „Možná jsem v Německu populárnější než na Slovensku, ale jen mezi těmi lidmi, kteří mě znají. Německo má 80 milionů obyvatel, a když pár tisíc lidí napíše na Facebook, že by mě rádi viděli v Německu, je třeba nemít velké oči. Samozřejmě, že nemám v plánu se jakkoliv v Německu aktivizovat,“ řekl. 

Sulík je však kromě kancléřky Merkelové také kritikem slovenského premiéra Roberta Fica (SMER-SD). Jeho výrok, že Slovensko bude dělat vše proto, aby zabránilo vzniku ucelené muslimské komunity, je podle Sulíka za hranou. „Říct, že je všechny budeme monitorovat, je příliš. Ještě, že neřekl, že je všechny pošleme do vězení. Oproti těmto výrokům Roberta Fica je Marine Le Penová ve Francii křišťálově čistý demokrat,“ sdělil.

Přitom on sám souhlasí s tím, že Slovensko musí být opatrné v tom, kdo všechno do jejich země přijde. „Ale nesouhlasím s tím, abychom nyní šli rozdmýchávat vášně výroky typu, že budeme všechny muslimy monitorovat. To je v této fázi úplně zbytečné,“ řekl.

Závěrem také podotkl, že je třeba zintenzivnit spolupráci zemí Visegrádské čtyřky, které mají na masovou migraci z muslimských zemí vyhraněnější postoje než staré země EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

7:43 Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

I dalších šest let povládne Rusku prezident Vladimir Putin. Jasno bylo už pár minut po uzavření vole…