Orgán, který pravomocně ukončil trestní řízení, v jehož rámci byl nařízen odposlech telefonické komunikace, má ze zákona povinnost po skončení řízení informovat všechny, kteří byli odposloucháváni. Konkrétně se jedná o policii, státní zastupitelství nebo soud - nikdo jiný trestní řízení ukončit nemůže.
Jenže realita je podle deníku Právo taková, že policie v loňském roce informovala jen přibližně jednu desetinu odposlouchávaných, a soudy a státní zástupci, podléhající Ministerstvu spravedlnosti, statistiky oznámených odposlechů pro jistotu vůbec nevedou. Ministerská mluvčí však deníku přislíbila, že systém „přenastaví“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: jav
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky
13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
Jak by se mohlo SPOLU udržet u moci? Jiří Pospíšil z TOP 09 v rozhovoru pro Deník.cz naznačil, že ce…
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana