Policie odložila trestní oznámení na Lesy ČR

28.06.2013 16:15

Policie odložila trestní oznámení, které na státní podnik Lesy České republiky (LČR) podal loni v dubnu po kontrole v podniku Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Nejvyšší kontrolní úřad odhalil ve fungování firmy, které patří polovina lesů v zemi, řadu chyb včetně porušení zákona. LČR závěry NKÚ od samého počátku odmítají.

Policie odložila trestní oznámení na Lesy ČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Hradecká expozitura protikorupční policie nezjistila, "že by se v některé z oznámených věcí jednalo o podezření ze spáchání trestného činu". "Tuto zprávu považujeme za zcela zásadní, neboť se potvrdilo naše přesvědčení prezentované již ve chvíli, kdy byl kontrolní závěr zveřejněn," uvedl ekonomický ředitel LČR Michal Gaube, který je zároveň pověřený řízením Lesů ČR.

NKÚ při kontrole v LČR zjistil například porušení zákona u dvou veřejných zakázek. Kontrolorům se nelíbilo ani nakládání státní firmy s volnými penězi. Za nevýhodné pro stát shledali také například výměny lesních pozemků v případě Radějovské obory. Vláda vzala v listopadu zprávu NKÚ na vědomí.

Ministerstvo zemědělství a Lesy ČR přijaly několik opatření pro zlepšení kontrolního procesu, a to přesto, že se závěry NKÚ nesouhlasí. Mezi zlepšení má patřit projednávání všech veřejných zakázek na zasedáních dozorčí rady LČR za účasti zástupce ministerstva, zveřejňování údajů o vynakládaných prostředcích na webu firmy a na centrální adrese či spolupráce s protikorupční organizací Transparency International při zadávání tendrů. Státní lesnická firma zřídila dále specializovaný odbor bezpečnosti a kontroly zaměřený na provádění vnitřního auditu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…