Policisté vyzpovídali další rebely z ODS. Nic se nedozvěděli

23.07.2013 16:44

Vyšetřovatelé pokračovali ve výsleších, které se týkají kauzy bývalé pravé ruky Petra Nečase Jany Nagyové. Konkrétně zpovídali poslance Jana Floriána a Tomáše Úlehlu, nic nového se ale údajně nedozvěděli.

Policisté vyzpovídali další rebely z ODS. Nic se nedozvěděli
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Tomáš Úlehla

"Definovali, jakým způsobem probíhaly politické debaty předtím, než byl schválen a přijat balíček, nic víc," uvedl advokát exposlance Marka Šnajdra.

Poslanec Tomáš Úlehla novinářům po své výpovědi na policii sdělil, že policie již vyslechla všech šest "rebelů". "Já si myslím, že by měla moje výpověď pomoci v tom, že se nejednalo o žádný trestný čin, jestliže se pánové vzdali mandátu a získali místo v nějaké společnosti," uvedl Úlehla. Zdůraznil však, že on sám nic nevyjednával, u jednání nebyl a žádnou nabídku působit ve státní či polostátní firmě on sám nikdy nedostal.

Již před výslechem řekl, že s "Nagyovou nejednal, nevyjednával, ani nic neprojednával". "Samozřejmě jsem byl informován o tom, že chce ty věci někam posunout, ale ona toho nebyla vůbec hlavní protagonistou. Prostě je úřednice, která seděla v sekretariátu pana premiéra, to je všechno," řekl.

Po výslechu také dodal, že mu zatýkání rebelů či šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase přišlo teatrální. "Třeba zatýkat dámu a může si o ní myslet, kdo chce, co chce, způsobem, že to připomíná masového vraha, tak to si skutečně myslím, že divadlo je," podotkl poslanec.

Případ se týká údajného podplacení poslanců ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy, u nichž žalobci tvrdí, že si nechali od tehdejšího premiéra Nečase slíbit úplatek ve formě lukrativních postů ve firmách se státní účastí. Výměnou za to se prý vzdali mandátu, a umožnili tak schválení vládního daňového balíčku, s nímž nesouhlasili a se kterým kabinet spojil hlasování o důvěře. Úlehla a Florián na rozdíl od tria poslanců nakonec rozhodli daňový balíček podpořit. Šestým "rebelem" byl bývalý poslanec ODS Radim Fiala, který kvůli sporu o balíček stranu opustil.

Úlehla na dotaz, proč ve Sněmovně zůstal, řekl, "že nemá důvod někam odcházet, a protože chce prosadit pravicové principy, kvůli kterým došlo k určitému názorovému střetu, tak to vyřeší jedině tím, že u toho bude a bude předkládat návrhy".

Kriminalisté také chtějí tento týden vyslechnout generálního ředitele Českých drah Petra Žaludu a generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše. V dalším týdnu mají pak přijít na řadu ministr obrany Vlastimil Picek, bývalý šéf tohoto resortu Alexandr Vondra (ODS) a úřadující předseda ODS Martin Kuba.

Výslechy Picka a Vondry by měly podle všeho souviset s druhou kauzou kolem Nagyové, která se týká údajného nezákonného sledování Nečasovy manželky Vojenským zpravodajstvím bez vědomí ministra obrany. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč jste to dovolili? Kdo pro to hlasoval? Wilders burcoval v Budapešti

20:15 Proč jste to dovolili? Kdo pro to hlasoval? Wilders burcoval v Budapešti

„Dnes čelíme dvěma velkým existenčním hrozbám; woke kultuře a imigraci,“ řekl na konzervativní konfe…