Politika přináší jen stres a frustraci, píše komentátor

17.03.2012 9:36

Lidem už došla trpělivost s vládou a během čtvrtečních protestů požadovali demisi. „Lidé v ulicích přestali věřit politice, protože jim přináší jen stres, strach ze zítřka a frustraci,“ napsal komentátor s tím, že tzv. Holešovská výzva však postrádá návrhy na řešení situace.

Politika přináší jen stres a frustraci, píše komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace studentstva proti Dobešovým reformám
reklama

„V jejích požadavcích jde o věci buď dosažitelné cestou parlamentních voleb, nebo naopak nevynutitelné. Václava Klause například nemůže nikdo přimět, aby odstoupil. Bude-li k tomu nucen silou, může stát použít odvetné násilí a bude v právu. Kdo by jmenoval úřednickou vládu? Tu Fischerovu si pamatujeme a víme, pod jakými tlaky fungovala. Referendum, další bod výzvy, nesčetněkrát prosazovala parlamentní levice a stejně tak ho pokaždé – naposledy tento týden – zarazila parlamentní pravice. Církevní restituce by také nebyly, kdyby vládla levice. Penzijní a sociální reformy v Drábkově podání jakbysmet,“ naznačil Mitrofanov ve svém komentáři v Právu, že s pádem vlády by to nebylo jen tak.

Lidé přestali politice věřit a do ulici vyrazili právě proto, že nebyly iniciovány žádnou politickou reprezentací. „Nevyrazili na náměstí na výzvu odborů či opozice. Svolali je přes internet organizátoři, kterým uvěřili, protože vypadají nepoznamenáni politikou. Ale říkají věci, které měly na  Václaváku největší ohlas,“ napsal Mitrofanov.

Vyhnat, zkonfiskovat, rozprášit

„Politiky vyhnat, jejich (zatím se říká neprávem nabyté) majetky konfiskovat, bankéře rozprášil a co nejvíce lidí postavit před soud,“ popsal koncept řešení rozzlobeného davu komentátor. „Zloba, která se hromadí v srdcích lidí v tváří v tvář současné vládě, zrovna tyto cesty nenachází nejsnáze.“

A jak reagují na nepokoje ti, proti kterým jsou namířené. „Jste tady jako v akvárium, nevnímáte, co se děje venku, vmetl včera do tváře vládě a koaličním poslancům předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Jako z akvária skutečně promluvil premiér Petr Nečas prostřednictvím mluvčího: „Žijeme v demokratické společnosti, každý má právo vyjádřit svůj názor.“ A dál? Dál nic. Zjevně nepokládá tyto lidi za hodné své pozornosti,“ kritizoval Mitrofanov.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…