Politolog Romancov po silvestrovském znásilňování v Kolíně: Všichni se holt učíme za pochodu

11. 1. 2016 20:34

Politický geograf Michael Romancov konstatuje, že se německá vláda rozhodla jít určitou cestou a voliči jí ve volbách řeknou, zda s tím souhlasí. To platilo jak o odklonu od jaderné energie po neštěstí ve Fukušimě, tak o současné uprchlické krizi. Německá vláda prý určitě není šílená.

Politolog Romancov po silvestrovském znásilňování v Kolíně: Všichni se holt učíme za pochodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Michal Romancov

Když došlo ke katastrofě ve Fukušimě, Němci přijali poměrně radikální opatření totálního odklonu od jaderné energie. Romancov to podle vlastních slov neschvaluje, ale šlo o politické rozhodnutí, ke kterému se občané vyjádřili nejpozději ve volbách. Německá kancléřka Angela Merkelová sedí v úřadu deset let.

Totéž platí o uprchlické krizi. Německá vláda přijala určité rozhodnutí a teď ho naplňuje. Pravdou je, že nic podobného Evropa v posledních desítkách let nezažila, takže pro současné politiky jde o nový jev, s nímž se učí pracovat. Učí se „za pochodu“ a dělají při tom chyby, ale to je přirozené. Hrubou chybu udělala např. německá policie, která byla na silvestra relativně pasivní, a snad ještě větší chybu udělala média, když držela informace o incidentech pod pokličkou. To je obrovská chyba, ale i za ni média zaplatí.

Celý komentář najdete zde.

„Politika je otázkou volby priorit a následně jejich prosazování. Německo vítalo/vítá uprchlíky, nikoli všechny, kteří se dali do pohybu, a toho, co se stalo v Kolíně a jinde (nijak to neschvaluji), využije k přijetí legislativních změn, aby všechny nechtěné dostali ze země... Nic z toho však není šílené, respektive projev šílenství, ale politika, která je po dlouhé době konfrontována s něčím, co tu zatím nikdy nebylo, takže se učí za pochodu, a za chyby budou platit (v politickém slova smyslu), voliči jim to spočítají,“ upozorňuje politický geograf na serveru TwitLonger.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…