Pořad ČT se zaměřil na bratry Okamurovy. Posuďte sami, co z toho vzniklo v dílně u Nory Fridrichové

28.05.2018 15:50 | Zprávy

Blíží se bratrovražedný politický duel. Jméno Okamura možná bude po podzimu spojeno i s lidovci. Bratr Tomia Okamury, předsedy hnutí SPD, se chystá kandidovat v Praze za KDU-ČSL do Senátu. Uspěje? Podrobněji osobu Hayata Okamury zkoumal pořad 168 hodin České televize. Sám Hayato o bratrovi na facebooku řekl, že jedná ve službách Kremlu.

Pořad ČT se zaměřil na bratry Okamurovy. Posuďte sami, co z toho vzniklo v dílně u Nory Fridrichové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Reportérka Kristina Ciroková se jala zkoumat odlišné příběhy dvou bratrů. V úvodu krátce připomněla, že Hayato již loni kandidoval do Poslanecké sněmovny, nicméně neuspěl. „Vstupuji do politiky jako demokrat, jako přesvědčený Evropan, jako člověk západní orientace, kterému je blízká komunikace s lidmi a dialog i s těmi, kteří mají odlišný názor. S tím do toho jdu,“ představuje se na videozáznamu Hayato Okamura. „Tomio Okamura vsadil na protest, radikalitu, vymezení se vůči existujícímu politickému režimu. Hayato vsadil na to, že je určitý antipod,“ míní Lubomír Kopeček, politolog z Masarykovy univerzity v Brně.

Bratři se neshodnou například na otázce Česka a Evropské unie. Zatímco Tomio horuje za „czexit“, Hayato v případném odchodu z EU vidí katastrofu s důsledky pro budoucí generace. Podobně je tomu v případě uprchlické krize. Zatímco Hayato se osobně angažoval při pomoci iráckým křesťanským uprchlíkům, Tomio přesun uprchlíků do ČR odmítá, jak ilustruje Česká televize pomocí videozáznamů. „Není správné lidi ještě víc strašit, vybičovávat jejich strach a nejistotu a pak se stavět pomalu do role náboženského spasitele, který jediný je zachrání. To nakonec ani ničemu neprospívá,“ domnívá se Hayato Okamura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

8:35 Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

TÝDEN V MÉDIÍCH Ve skutečnosti nejde o Jana Součka, ale o Václava Moravce. Petr Žantovský pro Parlam…