Poslanec Juchelka naznačil nepěkné věci o novinářích, píšících o Čapím hnízdu. Buď lžou, nebo ovlivňují živou kauzu

18.04.2019 19:40

Moderátorka Marie Bastlová přivítala ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu poslance hnutí ANO Aleše Juchelku. Zeptala se ho na kauzu Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše, a Juchelka se pustil do novinářů. Žurnalisté podle něj buď lžou, nebo mohou mít na triku jiný zásadní problém. Zmínil i hospodaření České televize.

Poslanec Juchelka naznačil nepěkné věci o novinářích, píšících o Čapím hnízdu. Buď lžou, nebo ovlivňují živou kauzu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Aleš Juchelka
reklama

„Police ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo a je to posun, který je logický. Počítalo se s tím. Je to dobrá zpráva pro to, abychom mohli tuto věc co nejdříve vyřešit,“ začal Juchelka zvolna. Následně odmítl spekulovat o tom, co přijde dál. „Já bych byl v těch tezích velmi opatrný, protože pan Faltýnek byl obviněn v tom samém,“ podotkl host s poukazem na fakt, že Faltýnkovo stíhání v kauze Čapí hnízdo bylo zastaveno.

Poté udeřil na novináře. „Mám opravdu obavy, že když média vynášejí soudy a odsudky ještě dříve než státní zastupitelství a soudy, tak je něco v nepořádku,“ kroutil hlavou host. Kauza Čapí hnízdo podle něj může mít politický nádech. „Já bych dal Babišovi částečně za pravdu,“ pravil poslanec. Proč? Stačí se prý podívat např. na články serveru Neovlivní.cz, který psal o vyšetřování kauzy Čapí hnízdo řadu věcí.

„Buď ti novináři lžou a fabulují, a pak to jsou, jak já říkám, dezinformace a fake news, anebo nějaký novinář komunikuje s policií v živé kauze,“ rozčiloval se zákonodárce s tím, že ve druhém případě by tady mohlo jít o pokusy o ovlivňování kauzy Čapí hnízdo zvenčí.  

Pár slov věnoval také rodičovské dovolené. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová by podle Juchelky měla na vládu přinést konkrétní podobu toho, komu všemu se navýší rodičovská dovolená. Do konce května by mělo být jasněji. Juchelka upozornil, že by dohodu měly uzavřít především ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová a ministryně Maláčová.

A kde se na to vezmou peníze? Možná zavedením digitální daně. „Další variantou je zdanění cigaret a alkoholu. Další variantou, se kterou přichází ČSSD, která je podle mě neprůchozí, je bankovní daň,“ vysvětlil Juchelka.

Trval na tom, že tak jako tak jde o dobrou zprávu pro rodiče, ačkoli ještě není jasné, kterých rodičů se to dotkne.  

Nakonec věnoval pár slov projednávání zpráv o hospodaření České televize. „Já pevně věřím, že tyto zprávy projdou, ale poslanci mají řadu otázek a mají na ně právo. ... Nátlak na Českou televizi to není. Dokonce pan premiér napsal, že je pro schválení těchto zpráv. Já to tlačím, snažím se, aby to co nejdřív na plénum Sněmovny přišlo, protože už je to trapné,“ pravil Juchelka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Binec v Německu: Nebyl to Němec, řekla policie. Co si to dovolujete? Ozvalo se. Nečekaný konec

8:07 Binec v Německu: Nebyl to Němec, řekla policie. Co si to dovolujete? Ozvalo se. Nečekaný konec

Německo řeší, jestli policie smí vyšetřovat rodinné zázemí pachatelů trestné činnosti. Po červnových…