Poslankyně ODS v televizi: Naši ministři jsou lepší, než ti ostatní

11.04.2013 21:23

Podle hosta Hyde Parku poslankyně za ODS Lenky Kohoutové není možné projekt sKaret jakkoliv zachránit. Karty se musí zrušit a sama poslankyně si nedokáže podle svých slov představit, že by se na poslední chvíli objevil záchranný plán.

Poslankyně ODS v televizi: Naši ministři jsou lepší, než ti ostatní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně za ODS Lenka Kohoutová

"Od počátku bylo řečeno,že platební funkci bude provádět subjekt, který bude vysoutěžen," říká s tím, že přesto i karty, které nebyly platební, vyráběl jiný subjekt. "Rozdělovala bych to, co je platební a co je neplatební. Výroba platební stojí kolem 230-240 korun. Normální kolem desetikoruny," poukazuje na cenu.  "Jinak samozřejmě ten krok předělání karty z nepovinné na povinnou jsem neschvalovala," dodává s tím, že jediná v ODS hlasovala proti. "Ne vždy se projekty podaří. A tak to je i s legislativou. Někdy je lepší si přiznat, že se stal problém," má jasno poslankyně.

Sama se podle svých slov snažila projekt zastavit hned poté, co začala distribuce karet. Problém byl i s povinností sKaret. "Už v září 2012 jsem toto téma vznesla na výboru pro sociální politiku. My jsme chtěli, aby se karty okamžitě přestaly distribuovat," říká a dodává, že mimo jiné je v zákoně jasně napsané, že jsou karty dobrovolné. "Někdo si smlouvu upravil podle svého," říká Kohoutová. "Když se to začalo distribuovat, tak jsme zjistili, že je karta velmi nevýhovná pro stát, že jsou funkce stejné, jako na občance. Koaliční partner nás podrazil," nebere si servítky Kohoutová. "Odpovědnost cítím. A cítím ji za to, že jsme věřili koaličnímu partnerovi," přiznává.

ODS má lepší ministry

sKarty už tak podle poslankyně nečeká žádné oživení. "Systém chceme zrušit. Už jsme o jeho změně a nápravě jednali tolikrát, že to už nejde," říká s tím, že by šlo dávky vyplácet jako důchody. "Prostřednictvím složenek, nebo také sdružených výplat. Chtěli jsme kontrolovat dávky elektronicky, ale ministerstvo toho nebylo schopné," poukazuje.

"Když se s někým dáte do koalice, tak nejste absolutním vládcem svého volebního programu," uznává poslankyně. "Situace v ODS je v současné chvíli taková, jako když vám padají preference, poté prohrajete krajské volby... Ale podle mého názoru jsme se s vládnutím dokázali popasovat. A naší ministři jsou lepší a schopnější, než ti z koaličních partnerů," uzavírá Kohoutová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…