Přát smrt Zemanovi? Paroubek se neudržel u výronu „seriozního pravičáka“ Pavla Novotného. A všiml si i toho, co vyvedli Kalousek s Topolánkem

22.04.2020 20:16

Bývalý šéf sociální demokracie Jiří Paroubek ostře kritizuje expremiéra Mirka Topolánka, starostu Řeporyj Pavla Novotného (ODS) a předsedu poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Ti, podle něj, předvedli „nechutné sprosté výlevy“ na účet prezidenta Miloše Zemana po jeho vystoupení v rádiu. „Tito výtečníci se považují za politiky seriózní pravice,“ doplnil Paroubek.

Přát smrt Zemanovi? Paroubek se neudržel u výronu „seriozního pravičáka“ Pavla Novotného. A všiml si i toho, co vyvedli Kalousek s Topolánkem
Foto: reprofoto XTV, tan
Popisek: Expremiér Jiří Paroubek hostem XTV

Anketa

Byl Mirek Topolánek dobrý politik?

3%
97%
hlasovalo: 26942 lidí
„Víkendový rozhovor prezidenta Zemana galvanizoval na Frekvenci 1 k naprosto nechutným a sprostým výlevům na sociálních sítích několik výtečníků, kteří sami sebe považují za politiky seriózní pravice,“ píše Paroubek pro ParlamentníListy.cz.

„Dost dobře nechápu, jak se někdo, kdo sám sebe považuje za konzervativního a slušného politika, může otírat o prezidenta republiky, tedy o prvního občana státu, tak neslýchaně sprostým způsobem, jako to na sociálních sítích učinili tři výše jmenovaní výtečníci,“ kárá Paroubek.

Zeman byl, podle Paroubka, sice v rozhovoru na Frekvenci 1 okouzlen svou vlastní inteligencí a poněkud volněji pracoval s bonmoty, než by měl, ale na druhou stranu jeho výroky nebyly nikterak vulgární. „Snažily se jen konstatovat pravý stav věcí. Například neschopnost či neochotu starosty Prahy 6 udělat něco v konkrétní záležitosti, týkající se vzhledu městské části, která by jej měla zajímat. Možná, že bonmot pana prezidenta s případně chcíplým čuníkem kancléře Mynáře nebyl příliš vtipný. Ale opět, nebyl za hranicí vulgarity,“ všímá si Paroubek.

„Naopak bývalý předseda hlavní konzervativní strany v zemi, ODS, Topolánek, ve svém vyjádření hází vulgárními výrazy, jako by se nechumelilo,“ kárá svého někdejšího politického rivala. „Klaun z Řeporyj, nedávný zájemce o funkci prvního místopředsedy nejvýznamnější konzervativní strany v zemi, ODS, nazývá prezidenta drzým dědkem a přeje mu de facto ukončení činnosti v prezidentském úřadu biologickou cestou,“ pozastavuje se poté Paroubek nad výroky Pavla Novotného.

Paroubek upozorňuje, že přát smrt politickému odpůrci není součástí obvyklé západoevropské politické kultury. „To je obzvlášť odporné a zavrženíhodné. To si pak člověk musí říkat, zda si onen klaun zrovna nešňupnul něčeho peprnějšího, než je šňupací tabák,“ dodává.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

A nakonec zmiňuje víkendový „nechutný“ komentář Miroslava Kalouska. „Předseda poslaneckého klubu další konzervativní strany, TOP 09, má tak odporný komentář na Twitteru, že jej nehodlám ani opakovat či parafrázovat, pro jeho naprostou nechutnost,“ má jasno Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

„Zkrátka naši pravičáci se opět předvedli. Zbývá jen dodat jediné slovo: fujtajbl!“ dodává bývalý šéf ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

12:00 Toto přeje Zemanovi herec - fanoušek Pirátů. Chudák Bohdalová

Mezi podporovatele Pirátů a STAN, kterými se strana chlubí, se nově zařadil herec Karel Zima. Na koa…