Právník: Puč hygieniků. Temné úmysly Válka. Pendrekový zákon

25.01.2022 12:25 | Ze sítí

Někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf napsal pár slov k projednávané novele pandemického zákona. Novelu označil za nástup k puči hygieniků. Zároveň šéf klubu Pirátů Jakub Michálek sdělil, že zákon dnes projednán nebude kvůli vetu jednoho ze sněmovních klubů. Bude nutné k němu svolat mimořádnou schůzi, zřejmě na příští úterý.

Právník: Puč hygieniků. Temné úmysly Válka. Pendrekový zákon
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Při pohledu na chystanou novelu pandemického zákona dospěl právník Pavel Hasenkopf k závěru, že se hygienici vlastně jen chtějí zbavit soudů, které v minulosti zrušily nejedno opatření.  

„To, co nám správní soudy řekly, že děláme špatně - tak tyhle povinnosti zrušíme, a nebudeme to muset dělat vůbec. Fakticky tak bude soudní kontrola omezena jen na Ústavní soud. A na vládě vědí, že zatímco správní soudy nejsou mimořádným opatřením nijak zvlášť nakloněny, Ústavní soud zatím vždy, když s tím byl konfrontován, poslušně stáhl ocas mezi nohy,“ napsal Hasenkopf k příspěvku, který opatřil nadpisem „Hygienický puč“.

Pandemický zákon poté přirovnal k tzv. pendrekovému zákonu z roku 1969, který komunistická moc využila proti demonstrantům, kteří dávali najevo, že se jim ani trochu nelíbí sovětská okupace Československa, která započala 21. srpna 1968.

„Technická: Jestliže sám Válek říká, že ten zákon bude potřebovat až na podzim a teď by mu stačilo prodloužení účinnosti stávajícího pandemického zákona, nechápu, jak mohla předsedkyně Sněmovny dát souhlas k projednávání v legislativní nouzi. Žádný časový tlak neexistuje,“ doplnil Hasenkopf.

Právník Pavel Hasenkopf promlouvá

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…