Pražský soud rozhodne, zda bude údajný převaděč migrantů vydán do Belgie

12.01.2016 6:26

Pražský městský soud dnes projedná předání Zdenka Grundzy, jednoho z údajných organizátorů nelegálního převozu migrantů, do Belgie. Podle kriminalistů byl Grundza a další tři Češi součástí mezinárodně organizované skupiny, která jako řidiče vozů s migranty najímala sociálně slabé Čechy a Slováky.

Pražský soud rozhodne, zda bude údajný převaděč migrantů vydán do Belgie
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve vnitřní Paříži žije přes dva miliony lidí. Jde o multikulturní společnost

Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu koncem listopadu oznámil, že na základně eurozatykače zadržel tři muže a jednu ženu české státní příslušnosti, kteří údajně byli hlavními organizátory nezákonného převozu běženců z Albánie, Sýrie, Makedonie a Kosova do Británie. Skupině pachatelů prý převozy vynesly přes 13 milionů korun. Některým jejím členům hrozí v Belgii až 20 let vězení.

Vyšetřovací tým z ČR, Velké Británie, Belgie a Německa zadokumentoval celkem 19 převozů, kterých se údajně zúčastnila více než stovka migrantů. Informací o možném zapojení Čechů do gangu se kriminalisté začali zabývat už na podzim roku 2014.

O splnění podmínek pro předání dalšího z údajných převáděčů, Petra Karlíka, bude pražský soud rozhodovat ve středu. Oba muži jsou ve vazbě kvůli obavám, že by se mohli skrývat a vyhýbat se tak trestnímu řízení. Předání dalších dvou obviněných řeší ústecký krajský soud.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

7:56 ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

TÝDEN V MÉDIÍCH Koncesionářský poplatek je daň uvalená na všechny bez ohledu na to, zda se dívají, n…