Před muzeem se s policií střetl i děkan Ševčík. „Horší než Palachův týden“, nechápe

12.03.2023 12:20 | Ze sítí

„Za hranou.“ Rektor Vysoké školy ekonomické očekává vysvětlení od děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka, co dělal mezi demonstranty, kteří po sobotní akci Česko proti bídě vyzývali k sundání ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea. Ševčík říká, že to, co se na místě mezi lidmi a těžkooděnci odehrálo, je „horší než Palachův týden v roce 1989“.

Před muzeem se s policií střetl i děkan Ševčík. „Horší než Palachův týden“, nechápe
Foto: Facebook Trikolora
Popisek: Děkan Ševčík na Václavském náměstí

Mluvčí VŠE Věra Koukalová pro Seznam Zprávy uvedla, že rektor VŠE Petr Dvořák se hned v pondělí chce se Ševčíkem setkat.  „Vystupování pana děkana je dlouhodobě za hranou a včerejší vystoupení nebylo výjimkou. Ačkoli si to pan děkan myslí, nelze oddělit jeho soukromé názory a činy od faktu, že zastává veřejnou funkci,“ napsala Koukalová.

Děkan Ševčík komentoval sobotní incident přímo z místa před Národním muzeem – byl šokován, co vše se tam před jeho zraky odehrálo.

„Jsem zhrozen, protože tohle je horší než Palachův týden v roce 1989. Jsem prostě překvapen z toho, jak se můžou takhle chovat k českým občanům a ještě vyhlašovat, že je to nezákonná akce, když ti lidé přišli normálně na veřejné prostranství, rozcházeli se z nějaké demonstrace, a oni takhle proti nim zasahovali. Byl jsem svědkem brutálního zásahu proti jednomu člověku, kterému rozbili pusu, hlavu rozbili, pak tam zaklekli na několik lidí. Já jsem šokován, že se něco takového může dít v České republice před Národním muzeem, kde má česká národ své místo, kde se schází… Tohle je pro mě šok,“ řekl na místě Ševčík do videa, které zveřejnila Trikolora na svých facebookových stránkách.

Následně se tam objevilo i video, kde se Ševčík dohaduje s těžkooděnci, kteří se ho, i další lidi, snažili ‚rozehnat“. Okřikoval je, ať do něj nestrkají, když nemá možnost v tlačenici ustoupit stranou.

Skupina protivládních demonstrantů v sobotu po páté hodině odpoledne zamířila k Národnímu muzeu, kde už byli zastánci Ukrajiny a EU připraveni bránit ukrajinskou vlajku před jejím sundáním. „Sundejte tu vlajku, nebo ji sundáme my,“ vyzývali je protestující. Obránci ukrajinské vlajky v rukou drželi vlajky Ukrajiny a EU, s sebou měli i transparenty vyjadřující podporu NATO.

Na místě si obě celkem početné skupiny vyměňovaly ostré názory, bylo vidět, že dav je plný emocí. Vášně se snažili mírnit přítomní policisté, vyzvali lidi k odchodu, po neuposlechnutí na místě zasahovali i těžkooděnci, kteří zablokovali vstup do Národního muzea. Došlo ke strkanicím a k vytlačování demonstrantů před Národním muzeem. Některé lidi policisté zatkli a v poutech je odvedli do prostor muzea. Lidé na policisty křičeli hesla jako za sametové revoluce – „máme holé ruce“. Přesto to někteří policisté schytávali od demonstrantů českými vlajkami do helem na hlavě.

Nakonec se zhruba po půlhodině policii podařilo demonstranty rozehnat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Proč nepřišel, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNechtík , 12.03.2023 13:42:53
mezi demonstranty někdo z vedení muzea a neobhajoval, nevysvětlil tu ukrajinskou vlajku? Protože se bojí a posílají místo sebe policajty. Fialo, Rakušane mohli jste tam přijít taky a nevydávat svá moudra z křesel v kancelářích. Jste ubozí šašci!!

|  12 |  0

Další články z rubriky

„Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

19:04 „Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

Bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že otázka svobody slova se stala v posledních letech nejd…