Předseda ODA Sehnal ke koronaviru: Polní nemocnice

01.08.2020 14:00

Jak je možné, že se v době, kdy všichni používají vyspělou výpočetní techniku, pravidelně probíhají meetingy vlády za účasti odborníků z ministerstva zdravotnictví, kteří mají k dispozici data z hygienických stanic stane, že se počet nemocných liší o tisíce? diví se v textu uveřejněném na ParlamentníchListech.cz předseda ODA Pavel Sehnal.

Předseda ODA Sehnal ke koronaviru: Polní nemocnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal
reklama

Anketa

Do jakého filmu byste nejraději zařadili postavu Václava Havla?

hlasovalo: 13078 lidí
Ten se tak vrací k seškrtaným údajům resortu zdravotnictví, které citelně pročistily počty nakažených. Sehnal by podle vlastních slov za tato čísla nedal ani zlámanou grešli.

Skutečný stav je prý velmi podobný tomu, který byl na začátku šíření nákazy a vláda měla na výběr, buď přijmout stejně radikální a restriktivní opatření jako v dubnu, anebo tvrdit, že se nic neděje a čísla jen upravit.

„Škoda, že vláda nevyužila ještě třetí možnost, a to říct lidem pravdu. Na začátku jsme ta opatření přepálili, a přestože je situace dnes podobná, budeme benevolentnější. Prostě počkáme, jak se věci budou vyvíjet. Kdyby mezitím vláda skutečně postavila polní nemocnice, zabezpečila sklady ochrannými pomůckami, vyškolila zdravotnický personál a zabezpečila dostatek lékařských přístrojů, tak by mohla hrdě hlásit: “Jsme na pandemii připraveni“. Nic z toho však nenastalo. Doufejme, že my Češi situaci nějak zvládneme i bez pomoci vlády. Společně doufejme, že Covid umře a stane se z něj pouze historický pojem, tak jako z ptačí chřipky," míní Sehnal.

Ten vstoupil do domácí politiky v roce 2016. Znovuobnovil stranu ODA a ke konci listopadu 2016 se stal jejím předsedou. Je zastáncem prosazení eura a evropské integrace. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 kandidoval jako lídr ODA v Praze. Od roku 2018 je zastupitel městské části Praha 18.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…