Premiér Andrej Babiš a ministři navštíví Moravskoslezský kraj. Zavítají do OKD

24.04.2018 6:06

Premiér Andrej Babiš (ANO) a členové vlády v demisi dnes přijedou na dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Zahájí ji ve dvou průmyslových podnicích, o kterých se v poslední době hodně hovoří: v karvinské černouhelné firmě OKD a hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO), píše ČTK.

Premiér Andrej Babiš a ministři navštíví Moravskoslezský kraj. Zavítají do OKD
Foto: Twitter: Bára Peterová
Popisek: Premiér Babiš tančí se svými ministryněmi
reklama

Majitelem firmy OKD se tento měsíc stál po letech znovu stát. Akcie společnosti převzali zástupci státního podniku Prisko, stát za ně zaplatil téměř 80 milionů korun. Skončila tak reorganizace podniku, který se v roce 2016 dostal do úpadku. Firmu, v níž nyní pracuje i se zaměstnanci dodavatelských firem okolo 9500 lidí, čeká postupný útlum dolů, v posledním z nich by těžba uhlí měla skončit zřejmě v roce 2023.

Světová ocelářská skupina ArcelorMittal tento měsíc oznámila, že uvažuje o prodeji své ostravské huti, ve které i s dceřinými firmami pracuje téměř 7000 zaměstnanců. AMO je součástí kompenzačního balíčku, který skupina nabídla, aby od Evropské komise získala souhlas s koupí italských hutí Ilva. Po prodeji by ostravská huť měla pokračovat v provozu s jiným vlastníkem.

Premiér a ministři budou také jednat s krajskou radou a se starosty měst a obcí. Jednotliví ministři budou mít i svůj separátní program. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) například dnes pojede do areálu ropných lagun po ostravské chemičce Ostramo, kde zhlédne nakládku vytěžených kalů do speciálních kontejnerů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…