Primátor Hřib radil Krausovi: Bydlení? Můžete investovat do alkoholu. Třeba taková vodka...

19.04.2019 9:53

Moderátor a bavič Jan Kraus přivítal ve své show pražského pirátského primátora Zdeňka Hřiba. A nešetřil ho.

Primátor Hřib radil Krausovi: Bydlení? Můžete investovat do alkoholu. Třeba taková vodka...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

„Pane primátore, vy jste měli teď živo, jsem to sledoval. Vy jste si dali takovou první hádanici, že jste se tak jako protáhli navzájem,“ začal Kraus ve své show na televizi Prima. Pražského primátora tím rozesmál. „Já si nepamatuju ty strany ‚Ruku v ruce‘ a ‚Milujeme Prahu‘ nebo jak se to jmenuje,“ šil do celé koalice moderátor. „Spolek pro Prahu, Praha Sobě, Dej nám to, nebo jak to je?“ ptal se primátora.

Když se Hřib konečně dostal ke slovu, prozradil, že Prahu vedou Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. A okamžitě zmínil aféru s elektroměry a jejich kontrolu v bytech. „Šmírovačka nebude?“ optal se Kraus. „Šmírovačka nikdy být neměla,“ ujišťoval diváky primátor. Koalice se ale shodla na tom, že bytová otázka představuje pro Prahu problém. Ale jak ho vyřešit? Hřib volal především po urychlení stavebního řízení, aby si byt mohli dovolit koupit i lidé s normálními příjmy. Koalice má plán, který prý představí Hana Marvanová ze Spojených sil pro Prahu. „Já bych jí to nerad vyfoukl,“ prohlásil Hřib. Jistou cestu vidí v posílení segmentu družstevního bydlení.

Kraus pochyboval, že to bude fungovat. „V Česku to tak úplně nefunguje, tady ty družstevní poměry, znáte to. Lidi z přízemí nevědí, proč mají přispívat na střechu. Do dneška se to učej. Já znám lidi, co mají otevřeno do chodby, aby brali teplo z chodby, protože říkají. že když to platěj, tak si to chtěj užít, že jo,“ rozesmál Kraus Hřiba.

Zdeněk Hřib uznal, že s projektem družstevního bydlení mohou být ještě spojeny různé problémy. „Vy máte říkat, že tu nejsou problémy,“ poučil moderátor vládnoucího politika. „Ježišmarja,“ zasmál se Hřib.

V nadsázce pak moderátorovi poradil, že nemusí investovat jen do bytu, ale třeba taky do kvalitního pití. „Můžete investovat třeba do alkoholu, ve vodce je 40 procent, tak to je podle mě taky dobrý,“ doporučoval Hřib.

Nakonec se Kraus hosta zeptal, co tedy Piráti Praze přinesou. „A co tak bude to první, co pocítíme z vlády Pirátů, co byste tak tipnul?“ zeptal se doslova. Hřib odvětil, že by se mělo co nejdřív začít stavět metro D, které začne jezdit asi tak v roce 2028. „To je dost pozdě, ne?“ kroutil hlavou Kraus. „Já myslím, že toho se ještě dožijete,“ ujišťoval ho primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT se vydováděla! Lhali, jako když tiskne.“ Svobodná Vitásková se bude bránit

10:43 „ČT se vydováděla! Lhali, jako když tiskne.“ Svobodná Vitásková se bude bránit

Alena Vitásková byla v listopadu definitivně zproštěna obvinění v kauze solárů. A teď se soudí o odš…