Proč asi chtějí korespondenční volbu v ČR? Kobza o dění na Slovensku, v Gruzii i jinde

25.01.2025 11:33 | Monitoring

Poslanec Jiří Kobza (SPD) ve svém komentáři popisuje politickou realitu České republiky, v očekávání parlamentních voleb, s pozadím čtyř příběhů ze zahraničí. Upozorňuje, že principy demokracie v současnosti jsou narušovány manipulacemi a pošlapáváním a překrucováním pravidel ve volbách. „Jen aby v té které volbě zvítězil ten ‚náš‘, ten ‚správný‘,“ podotýká ironicky Kobza.

Proč asi chtějí korespondenční volbu v ČR? Kobza o dění na Slovensku, v Gruzii i jinde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Kobza

Úvodem připomněl rumunský příběh, kde nedávné prezidentské volby vyústily v kontroverzi poté, co byly po prvotním potvrzení výsledků ústavním soudem zrušeny na základě tajných dokumentů, které údajně odhalily ruské vměšování. Kobza v komentáři poukazuje na to, že USA během kampaně rumunských voleb Rumunsko varovaly před odklonem od „Západu“ a vyjádřily „znepokojení“ nad zprávami rumunských úřadů o možném ruském vměšování do tamních voleb. „Tomu se v normálním světě říká vyhrožování a nátlak,“ míní Kobza. 

Dále se Kobza zaměřuje na volby v Gruzii, kde vítězná strana Gruzínský sen čelila nařčením z údajného kupování hlasů a zastrašování voličů. Přes tato obvinění mezinárodní pozorovatelé nebyli schopni jednoznačně prohlásit volby za nesvobodné či nespravedlivé, což nechalo prostor pro politické spekulace a zvýšilo napětí mezi vládnoucí stranou a opozicí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Měli bychom se ptát, proč ti kteří chtějí za každou cenu vládnout, znásilňují demokracii, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKocum , 25.01.2025 11:52:17(upraveno 25.01.2025 11:54:36)
Pro mne za mne ať vládnou, když se budeme mít prokazatelně lépe. Zatím to ale vypadá, že to jde v kapitalismu od deseti k pěti. Když dokázal Fiala v režii Leyenové zničit ekonomiku státu, nevidím důvod, proč by v tom měl pokračovat.

|  16 |  0

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…