Průzkum: Většina lidí souhlasí se Zemanem. Chtějí na hranicích plot a v ruce mít zbraň

5. 8. 2016 10:20

Čeští občané chtějí plot na hranicích a kvitují i pořizování střelných zbraní. Vše v důsledku migrační krize. Na průzkum mezi lidmi poukázala agentura SANEP, jež jej provedla pro deník Blesk.

Průzkum: Většina lidí souhlasí se Zemanem. Chtějí na hranicích plot a v ruce mít zbraň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

O plotu na hranicích i o pořizování střelných zbraní hovořil v neděli v pořadu S prezidentem v Lánech Miloš Zeman. „Já bych se sám v případě nutnosti, tedy velké migrační vlny, ani tomu plotu nebránil,“ uvedl. A na jeho stranu se přiklonilo 60 procent lidí, kteří by plot považovali za účinný. Zeman v pořadu také vyzval občany, aby si pořídili zbrojní průkazy a zbraně s sebou i nosili. O tom, že toto opatření posílí bezpečnost v České republice, je přesvědčeno více než 62 procent dotázaných. Podle průzkumu je také patrné, že lidé v souvislosti s řešením migrační krize příliš nespoléhají ani na Evropskou unii, ani na NATO. 

„V tomhle je naprosto bezpečné, že s ním bude většina lidí souhlasit. A ano, je to kalkul. Podpora zbraní je v mnoha zemích. Není ovšem jednoznačné, že zvyšují bezpečnost. Ty argumenty pro i proti jsou vyrovnané. Ve Spojených státech amerických, kde je nejsnadnější přístup ke zbraním, se neukazuje, že by to Ameriku kdovíjak chránilo, spíš naopak. Vzpomeňte na masakry na středních školách,“ uvedla k Zemanovým výrokům politoložka Vladimíra Dvořáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…