Půl milionu za migranta. Kolem pokuty pro ČR ještě více veselo

12.06.2023 8:40 | Zprávy
autor: MaA

MONITORING Politici ANO se ostře vymezili proti Rakušanově hlasování o tzv. povinné solidaritě v souvislosti s novou evropskou dohodou o povinném přijímání migrantů. Pokuta za nepřijetí migranta, kterou EU požaduje od svých členských zemí, je přirovnávána k mafiánskému výpalnému. Mluví se o noze strčené mezi dveře a o zaprodání České republiky Rakušanem. Ten ale naopak nařkl Babiše z extrémismu, načež mu předseda ANO doporučil návrat do Kolína, kde starostoval. S tím ale narazil u místních, ti „o toho blba nestojí,“ napsal dokonce jeden z nich.

Půl milionu za migranta. Kolem pokuty pro ČR ještě více veselo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Přístup do jednoho z legálních táborů

„Roky se bojovalo proti kvótám, a náhle nám jeden pochybný nýmand od Kolína vytře zrak,“ ohradil se proti dokumentu, pro který v rámci jednání EU hlasoval za Českou republiku ministr vnitra a místopředseda vlády Vít Rakušan (STAN), právník Radek Suchý.

„Nejsem volič ANO, ale s dr. Vondráčkem souhlasím. Obohacení se blíží. Nejen to kulturní. Toto už je přes jakoukoli hranici tolerance a apatie. Konečná,“ uzavřel svůj příspěvek s odkazem na bývalého předsedu Sněmovny Radka Vondráčka, který na svém facebookovém účtu zveřejnil Pozvánku na mimořádnou schůzi Parlamentu, která byla svolána na 14. června. Na programu bude mít jediný bod, a to informaci ministra vnitra V. Rakušana o schválené povinné solidaritě.

„Tady jde bez nadsázky o budoucnost suverenity naší země,“ připsal k tomu sám Vondráček.

„Vládní zaprodanci souhlasili v EU s novodobými kvótami na uprchlíky. Když je nepřijmeme, zaplatíme EU výpalné,“ dodal ještě s odkazem na tzv. výpalné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jan Sedláček byl položen dotaz

Máte nějaké důkazy, o tom, že si Pospíšil koupil dítě?

A jestli to je podle vás na hraně zákona, proč jste nejednal? Právo podat trestní oznámení má přeci snad každý a je to jeho svobodné rozhodnutí. Stejně jako se tak rozhodl třeba právě Pospíšil. Je to jeho právo a nechápu, co je na tom špatného? Podle mě je naopak to nejhorší a úplné morální dno, kdy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hlasovat o důvěře této vládě by měli občané! , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesathene , 12.06.2023 9:50:21
Neschopnost této vlády padá na ně!

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

15:51 „Půjdeme po vás. I zpětně.“ Britská strana slibuje pomstu těm, kdo přitáhli migranty

Brutální útok nožem, který otřásl severoirským Belfastem, vyvolal vlnu hněvu a nepokojů, jež se běhe…