Rampula s Grygárkem rezignovali, píše Respekt

02.07.2012 11:50

Z rozhodnutí Městského soudu v Praze plyne, že někdejší pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula brzdil vyšetřování závažných kauz. Den po vynesení verdiktu se Rampula rozhodl k rezignaci, opustí soustavu státních zastupitelství, Spolu s ním odejde i náměstek Libor Grygárek. Důvody k odchodu ani jeden z mužů neuvádí.

Rampula s Grygárkem rezignovali, píše Respekt
Foto: hns
Popisek: Vrchní zástupce Vlastimil Rampula

Někdejší vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula, o jehož odvolání usiloval exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, definitivně opouští svůj post. Spolu s ním odchází ze soustavy státních zastupitelství také jeho náměstek Libor Grygárek. Informuje o tom Respekt.cz. Oznámení o rezignaci přišlo den po té, co soud prohlásil, že se Ramupla dopustil závažných pochybení při vyšetřování korupčních kauz.

Exministr může být spokojen

„Alespoň jeden z motivů se nabízí: den před rezignací rozhodl Městský soud v Praze o tom, že odvolání Rampuly z místa vrchního státního zástupce platí, dopustil se totiž závažných chyb ve vedení úřadu, respektive kauz, které měl vyšetřovat a nevyšetřoval. Městský soud tak vyhověl rozsudku soudce Baxy z Nejvyššího správního soudu, který potvrdil, že ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (teď už bývalý) měl dobré důvody k tomu, aby Rampulu zbavil šéfování VSZ Praha,“ píše Respekt.

Libor Grygárek se přitom na „zametání“ kauz podíle spolu s Rampulou. Za zmínku ovšem stojí, že ani jeden ze jmenovaných mužů ve svém rezignačním dopise neuvádí, co je k rozhodnutí vedlo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ještě by mohl... Jiří Mádl má pro Zemana návrh. A přidal se i Farský

16:57 Ještě by mohl... Jiří Mádl má pro Zemana návrh. A přidal se i Farský

Prezident Miloš Zeman přijal 21. srpna na Pražském hradě členy komunistické strany. Fakt, že tak uči…