Rána Putinovi. Rozplýval se nad Kazachstánem a o pár dnů později narazil

26.02.2022 11:13

Kazachstán na rozdíl od Běloruska odmítl ruskou žádost o zapojení do ofenzivy na Ukrajině a neuznal nezávislost dvou separatistických republik na Donbasu. Ještě před pár dny přitom ruský prezident Vladimir Putin hovořil o skvělé spolupráci s Kazachstánem. „S Kazachstánem spolupracujeme ve všech ohledech ku prospěchu Ruska a Kazachstánu,“ uvedl Putin v týdnu.

Rána Putinovi. Rozplýval se nad Kazachstánem a o pár dnů později narazil
Foto: archiv
Popisek: Nursultan Nazarbajev, první prezident republiky Kazachstán – Elbasy

O plodné spolupráci Ruska a Kazachstánu „ve všech ohledech“ Putin mluvil v rámci projevu po setkání s prezidentem Ázerbájdžánu Ilhamem Alijevem. „Jak víte, podpořili jsme Kazachstán na žádost kazašské vlády v rámci CTSO (smlouvy o společné obraně) ve spojitosti s agresí zvenčí ze strany mezinárodních teroristů. Všechny své vojáky, kontingent CTSO, jsme na žádost kazašské vlády stáhli, když byl tento problém vyřešen, a nadále s Kazachstánem spolupracujeme ve všech ohledech ku prospěchu Ruska a Kazachstánu a pro posílení kazašské suverenity,“ řekl ruský prezident a dodal, že tak hodlá spolupracovat i s ostatními sousedy Ruska a nemá v plánu obnovit své hranice z dob Sovětského svazu.

I přes tato slova chvály na stranu Kazachstánu a dlouhodobé blízké vazby s kazašským prezidentem Nazarbajevem se Putin nedočkal požadované pomoci při invazi na Ukrajinu. Kazachstán nejenže odmítl zapojení svých vojáků do války na Ukrajině, ale taktéž neuznal nezávislost Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky.

Překvapivý vývoj ze strany tradičního spojence Ruska potěšil lídry Spojených států. „Vítáme oznámení Kazachstánu, že neuzná LLR a DLR. Vítáme také, že Kazachstán odmítá vyslat své jednotky, aby se připojily k Putinově válce na Ukrajině,“ uvedla Rada národní bezpečnosti v prohlášení podle informací nbcnews.com.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

8:59 „Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

TÝDEN V MÉDIÍCH O slovenském premiérovi řekl český prezident, že jeho vítězství ve volbách je zklamá…