Reakce z Facebooku: Toto se strhlo po dnešním dramatu ve Sněmovně

10. 2. 2016 15:02

Elektronická evidence tržeb je schválena. A sociální sítě zaplavily nejrůznější komentáře.

Reakce z Facebooku: Toto se strhlo po dnešním dramatu ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna schválila návrh zákona o EET. Část opozičních poslanců z řad TOP 09 a ODS před hlasováním opustila sál, poslanci KSČM se hlasování zdrželi

„Tak, a schválili to. Elektronická evidence tržeb bohužel vytlačí řadu lidí do šedé ekonomiky. Bude to drahý systém, který za to nestojí. Lepší by bylo zcela zrušit daň z přidané hodnoty u potravin, pak by nebyl důvod drobné živnostníky sledovat,“ uvedl k dnešnímu schválení elektronické evidence tržeb europoslanec za Svobodné Petr Mach.

„S pokorou jsme přijali rozhodnutí koalice, že omezí diskusi poslanců o EET na dvakrát 10 minut. To jim zákon o jednacím řádu umožňuje a měli na to právo. Dnes se však stalo něco, co nemá v historii českého parlamentarismu precedens a vymyká se zákonu, demokratickým principům i prosté lidské slušnosti. Šestnáct mých kolegů z poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové mělo připraveno své argumenty i návrhy, o kterých měla sněmovna hlasovat. Vládní koalice jim odepřela i onen garantovaný limit dvakrát 10 minut,“ láteřil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek s tím, že vládní koalice ukončila diskusi, a tak znemožnila vykonat ústavní právo ve prospěch voličů. „Obracím se na celou demokratickou veřejnost, zejména pak na žurnalisty, kteří se oprávněně rádi staví do role hlídacích psů demokracie. Vážně si tohle chcete nechat líbit?“ tázal se. 

„Je to spravedlivé řešení vůči všem občanům. Od zavedení elektronické evidence tržeb si slibujeme jednak narovnání podmínek v podnikatelském prostředí, jednak boj proti krácení tržeb a samozřejmě také dodatečný přínos do státního rozpočtu,“ hájil naopak EET místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Václav Votava. A zkritizoval opozici. „Pravice svými obstrukcemi upírala právo sněmovní většiny realizovat její volební program. Přitom nepředložila žádný konkrétní návrh, jak zlepšit výběr daní,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

21:10 Ne. To není možné! Ester Ledecká i po ohromném úspěchu terčem redaktora Českého rozhlasu

Dechberoucí závěrečný ceremoniál dnes ukončil zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. O „ro…