„Tyto rodiny jsou naprosto bezbranné, velmi trpí a mají pocit viny,“ řekla Amélie Boukhobzaová, klinická psycholožka a spolupracovnice organizace Entr'Autres, která má pobočky po celé Francii. Cílem těchto sdružení není podle ní ani tak pomoc radikalizovaným dětem, „které o ni koneckonců ani nežádaly“, jako pomoc rodičům, kteří „nemohou držet smutek za své dítě“, píše agentura. „Není sice možné odpustit, ale rodičovská láska je tady pořád,“ dodává k tématu Boukhobzaová.
Narážela tím např. na osud rodiny, která se snažila dělat všechno možné, aby bránila radikalizaci svého syna. Úsilí rodiny se bohužel ukázalo jako marné, protože devatenáctiletý mladík jednoho dne vešel do katolického kostela a přímo před oltářem podřezal stařičkého kněze. Za svůj zrůdný čin zaplatil životem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČTK , Francie , terorismus , Islámský stát
autor: mp
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska