Rozpadlý klub TOP 09 si začal vyčítat Babiše a jiné věci. Podívejte

03.08.2017 7:10

Poslanec TOP 09 František Laudát se ve svém facebookovém komentáři zamyslel nad nominací podnikatele Dalibora Dědka za hnutí STAN v nadcházejících parlamentních volbách. V diskuzi se pak připojil i volební lídr STAN Jan Farský. Oba muži jsou přitom členy jednoho poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové, jemuž předsedá i další diskutující – Michal Kučera (TOP 09). Dle dohody TOP 09 a STANu sněmovní klub „dojede“ volební období, politická spolupráce obou subjektů však končí. Což je vidět i na proběhlé konverzaci.

Rozpadlý klub TOP 09 si začal vyčítat Babiše a jiné věci. Podívejte
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

„Jestli nominace pana velkopodnikatele Dědka byla ona bomba STANu pro nadcházející volby, tak se to podařilo. Bomba je to tříštivá, přímo ve STANu. Sleduji názory pana Dědka a je to jasné. Zcela nevypočitatelný potenciální politik, u kterého nevíte, co by ve Sněmovně dělal, s kým by se spojil a jaké hodnoty by vlastně bránil a podporoval,“ zmínil Laudát. 

„Nevím, jestli se podle onoho okřídleného sloganu ‚svět dočista zbláznil‘, ale myslím, že politické strany a hnutí v Česku k tomu mají nakročeno. Potom se divte voličům,“ dodal.

Jan Farský následně v diskuzi nejprve zareagoval na podezření kolem lustračního osvědčení Dědka, na jehož spolupráci s StB poukazoval jeden z uživatelů. „Nebyl evidován,“ píše se v něm, že Dědek nikdy nebyl v StB.

Následně už pak reagoval na názor Laudáta. „Má na něj právo, a nechám mu ho, i když s ním nesouhlasím. A stejně se realita ukáže až v budoucnu, teď bychom se bavili jen o dojmech. A já se budoucnosti nebojím,“ uvedl. 

„Honzo, já myslím, že pan Dědek má pravdu. Jsi mlád a potřebuješ mentorovat,“ napsal pak Farskému Kučera. Reagoval tak na slova Dědka v rozhovoru pro Novinky.cz, kdy uvedl, že by byl rád v roli mentora, který naučí volebního lídra hnutí STAN si představit možnost spolupráce s Babišem.

Anketa

Miliardář Dědek slibuje Gazdíkovu STANu peníze i pomoc s lákáním osobností na kandidátky. Kam Starosty ve volbách vytáhne?

5%
0%
3%
0%
hlasovalo: 10289 lidí

„Tak zkoušeli to jiní, a neuspěli. V tomto bude zklamán,“ odepsal Kučerovi Farský. Kučera však pokračoval: „Je dobře, že už vám to zrušení EET rozmluvil. Teď ještě pár drobností a ono to půjde.“

 „Ale Michale, něco vám taky musím nechat do programu, ne? Vždyť to dělám pro vás!“ odepsal pak s úsměvem Farský. 

„Já vím Honzo , dík. A mrzí mě, že ses musel u nás přetvařovat,“ zakončil diskuzi Kučera.

Hnutí STAN v minulých volbách do Poslanecké sněmovny kandidovalo přitom společně s TOP 09, do současných voleb jde samostatně. Chtělo jít v koalici s KDU-ČSL, tato koalice se však před týdnem rozpadla – lidovci se obávali toho, že společně neobdrží více než 10 % nutných pro vstup do Sněmovny. Někteří sociologové za krachem vidí to, že si mnozí lidé právě odchodu Starostů od TOP 09 nevšimli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…