Rudá záře nad Ústím. Komunisté předběhli úplně všechny

26. 9. 2012 12:22

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) má podle předvolebního průzkumu, který pro Českou televizi zpracovaly agentury STEM/MARK a SC&C, reálnou šanci na zvolení do zastupitelstva Ústeckého kraje. V průzkumu získala tři týdny před krajskými volbami čtyři procenta hlasů. V kraji zmítaném sociálními problémy by zvítězili komunisté s 22 procenty hlasů.

Rudá záře nad Ústím. Komunisté předběhli úplně všechny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec ve svém diskuzním pořadu

Druhá ČSSD by získala 20,5 procenta, třetí ODS 14,5 procenta a čtvrtí Severočeši.cz 11,5 procenta. Hranici pěti procent by překonala i TOP 09 (5,4 pct.). Pokud by se v té době konaly krajské volby, kromě komunistů by si všechny strany zastoupené v současném krajském zastupitelstvu pohoršily. Vládnoucí ČSSD by přišla o přibližně o 10 procentních bodů a její koaliční partner ODS asi o šest bodů.

Více než dvě procenta hlasů by podle průzkumu získaly také Národní socialisté - levice 21. století (3 pct.), PROkraj!, Občané městu, město občanům, Nespokojení občané!, Strana práv občanů zemanovci a Strana svobodných občanů (shodně 2,5 pct.). Dvě procenta hlasů průzkum přiřkl České pirátské straně a Straně soukromníků ČR. Statistická chyba se podle autorů průzkumu pohybuje mezi 1,2 a 3,4 procenta.

Dnes zveřejněné výsledky průzkumu agentur STEM/MARK a SC&C se výrazně liší od výsledků agentury ppm factum pro Český rozhlas, která sbírala data počátkem září. Podle nich by v kraji vyhrála ČSSD s 21,5 procenty hlasů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

10:44 Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

V pátečním Interview ČT se k aféře syrských sirotků vyslovil arabista a orientalista Petr Pelikán. A…