Rusko žádá o ochranu svého diplomata. Kvůli tvorbě českých novinářů prý čelí štvanici

11.05.2020 21:21

Výhrůžkám kvůli obvinění z útoku na pražské politiky čelí zaměstnanec ruské ambasády, ta proto nyní žádá české ministerstvo zahraničí o policejní ochranu svého diplomata, píše server Aktuálně.cz.

Rusko žádá o ochranu svého diplomata. Kvůli tvorbě českých novinářů prý čelí štvanici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Tomáš Petříček v obležení novinářů

V souladu s článkem 29 Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích z roku 1961 se Velvyslanectví Ruské federace obrátilo na české Ministerstvo zahraničních věcí ČR se žádostí o učinění všech vhodných opatření k zabránění každého útoku proti osobě, svobodě a důstojnosti svého zaměstnance, stojí v prohlášení, které ruské velvyslanectví zveřejnilo na svých facebookovývh stránkách.

Ruský diplomat čelí prý výhrůžkám. Viní z toho česká média, jež spustila štvanici na jeho osobu. Týdeník Respekt před nedávnem zveřejnil článek o tom, že do Prahy přicestoval před několika týdny ruský agent vybavený jedem ricinem s cílem zabíjet. Moskva to označila za lživé informace.

Velvyslanectví je proto nuceno obrátit na českou stranu kvůli poskytnutí policejní ochrany, píše dál ve svém prohlášení.

Diplomatův příjezd potvrdil posléze šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD); jestli měl s sebou muž zmiňovaný jed, to nekomentoval.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) dostali policejní ochranu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

JUDr. Pavel Staněk, MBA byl položen dotaz

Uprchlíci

Dobrý den, asi chápete, že jako normální pracující nemám čas sledovat všechny politické stránky nebo třeba weby institucí, proto mám rád třeba PL, kde je vše na jednom místě. Dnes jsem narazil na vaši odpověď ohledně uprchlíků. Na jednu stranu v ní uvádíte, že jsou na MV uvedena čísla, kolik bylo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„V soukromí diplomaté říkají...“ Jeffrey Sachs o Ukrajině, Rusku i Pavlovi

11:10 „V soukromí diplomaté říkají...“ Jeffrey Sachs o Ukrajině, Rusku i Pavlovi

Západní svět je ve vztahu k Ukrajině vzhůru nohama, nechápe světově uznávaný ekonom Jeffrey Sachs. V…