Ruský opoziční novinář odevzdaně: Car Putin dělá přesně to, co lidé chtějí. Včetně té války

04.09.2016 21:56

Server Tapolitika.cz přinesl český překlad komentáře ruského novináře Arkadije Babčenka k situaci v Rusku. Popisuje, že Putin není žádný diktátor. Putin je car, kterému jiní předali do rukou moc, aby Rusko opět pozvedl. Putin toto přání vyslyšel a po mnoha letech rozšířil ruské území o ukrajinský poloostrov Krym. A lid mu tleská. Lid se totiž chce vymezovat proti Spojeným státům, lid chce vidět pokořenou Ukrajinu. Válka ruskému lidu nevadí.

Ruský opoziční novinář odevzdaně: Car Putin dělá přesně to, co lidé chtějí. Včetně té války
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

Ruský prezident Vladimir Putin se těší podpoře svých občanů. Lidé opravdu chtějí, aby byl u moci. Není to diktátor, jenž by se dral hlava nehlava k moci, je to muž, který post nejmocnějšího muže v zemi obsadil na žádost druhých. Taková je realita. Rusům se totiž líbí pocit, že se zase jednou rozšířilo území jejich státu. Líbí se jim pocit převahy nad Ukrajinou, líbí se jim, že se znovu mohou vymezovat proti Spojeným státům.

Osamocený novinář, jenž je přesvědčen, že to Putin opravdu nedělá dobře, může prý jen těžko bojovat proti milionům lidí, kteří věří, že jim Putin navrací pocit hrdosti. Tito lidé mají pocit, že liberálně smýšlející lidé spíše škodí znovu se vzmáhajícímu Rusku a možná by nebylo od věci tyto liberály pověsit. Chtějí silnou armádu.

Celý překlad naleznete zde.

„Mně už zbývá jen ironie a výsměch. Postavím se stranou, aby mě kola nerozdrtila. Hlavně abych nepřekážel a nezdržoval. Budu přihlížet, jak se tahle bezhlavá lokomotiva s neschopnými strojvůdci a pasažéry pištícími v radostném opojení v zasviněných vagónech, které oni vidí v růžových barvách, řítí plnou parou k útesu. Válka, to je požehnání, ať všechno táhne do…,“ uzavírá roztrpčeně novinář.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

20:25 Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

Vystoupení Danuše Nerudové v superdebatě lídrů kandidátek do eurovoleb jako „historický debakl“ zhod…