S*áči, na kriminál. Vlna covidu a očkování. Doktor a jiná pravda

05.12.2021 18:51 | Ze sítí

„Mylná informace, že očkovaní nemohou přenášet infekci, je jednou z hlavních příčin letošní podzimní vlny,“ míní imunolog Jiří Šinkora a ukazuje na to, co se dělo na podzimních mejdanech, mezitímco končící vláda rozhodovala o zákazu vánočních trhů. „Idiocie vlády,“ neudržel se k tomu imunolog a jmenoval, že některé kroky už jsou „na kriminál“. Neopomněl ani na očkování malých dětí. „Sociálně inženýrští sráči si vybrali další bezbrannou skupinu,“ zaznělo v jeho komentáři.

S*áči, na kriminál. Vlna covidu a očkování. Doktor a jiná pravda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Návštěva předsedy vlády Andreje Babiše v Národním očkovacím centru, kde proběhla generální zkouška očkování proti nemoci covid-19

Anketa

Obstál Adam Vojtěch coby ministr zdravotnictví?

31%
64%
hlasovalo: 47357 lidí
Šinkora se ohradil proti povinné vakcinaci proti covidu-19, kterou začíná prosazovat současná vláda v demisi končícího premiéra Andreje Babiše (ANO). Kabinet v demisi chce i přes odmítavé postoje na povinnou vakcinaci proti covidu-19 od nastupující vlády designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) zavést kromě určitých profesí i plošně pro všechny české obyvatele starší 60 let.

Proti záměru Babišova kabinetu vystoupil například předseda lidovců Marian Jurečka, jenž v Otázkách Václava Moravce avizoval, že je budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) připravený povinnost očkování pro lidi nad 60 let zrušit, podobná vyhláška je podle Jurečky neakceptovatelná.

Podobná slova jako ministři nastupujícího Fialova kabinetu volí i sám Šinkora. Podle imunologa jde o „největší útok na svobodu“ u nás od roku 1990. „Selektivně zakazovat cokoli neočkovaným a nechat očkované, ať pobíhají a infikují své okolí, musel vymyslet idiot. Ale aplikovala to naše vláda a úřady. To mi stačí k závěru, že selhaly. Mimo jiné tím proti sobě poštvaly dvě části společnosti a zasáhlo to i dětské kolektivy. Za to by měl být kriminál,“ vadí mu.

Argumenty, že to dělají v Německu a Rakousku, jsou podle něj „hloupé“. „Kdybychom vždycky opakovali, co tam vymyslí, museli bychom se za sebe teď stydět. V Rumunsku to neudělali. A podívejte se tam teď,“ podotkl.

Jasně na to dodává, že vakcíny proti covidu-19 fungují, avšak zejména tak, že brání horšímu průběhu nemoci. „To je zcela jasné,“ podotýká.

Lidem nad šedesát by tedy vakcinace sice pomohla, ale každý prý „už zná pozitiva a rizika, tak ať si vybere sám“. „Asi nám nedochází, že senioři už v životě riskovali tolikrát, že jim to teď připadá banální. A navíc si myslím, že někteří budou raději, když je sejme virus než vakcína určená pro použití v nouzovém režimu,“ míní.

Dodává, že šíření viru však očkování proti covidu-19 nebrání, a tvrzení, že očkovaní nemohou přenášet infekci, je podle Šinkory jednou z hlavních příčin letošní podzimní vlny. „Osobně jsem viděl, co se děje na podzimních mejdanech, a nemohl jsem uvěřit vlastním očím. A myslíte, že plný hokejový stadion v Olomouci je bezpečný z hlediska šíření infekce? Zato vánoční trhy jsou extrémní riziko (další idiocie vlády),“ shrnul.

Komplikace při očkování jsou sice podle imunologa při očkování relativně malé, ale měly by být brány v potaz, a to zejména u dětí. „Dostupnost nesmyslně třetinové dávky téhož pro děti mladší 12 let svádí některé sociální inženýry k myšlence povinného očkování dětí. Naprosto nesmyslného z hlediska jejich většinové ochrany a ohledně šíření je to už úplná zhovadilost. Tady se neubráním paralele – tihle sociálně inženýrští sráči si vybrali další bezbrannou skupinu, stejně jako už u těch zmiňovaných vánočních trhovců. Dělají si alibi. O nic jiného jim nejde. Jinak by byli buď rozumní, anebo tvrdší,“ odmítá.


Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

21:43 „Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

Bývalý guvernér Kalifornie, herec Arnold Schwarzenegger měl v pátek nehodu v losangeleské čtvrti Bre…