Šabatová možná lže! Čachrovala s důkazy. Advokát hlásí zvrat v kauze „hidžábnice“, která popotahuje střední školu

1. 3. 2017 7:47

Advokát pražské Střední zdravotnické školy Ruská Radek Suchý by rád dostal ombudsmanku Annu Šabatovou k soudu. A to v kauze somálské studentky, jíž vyučující zakázali nosit na vyučování hidžáb. Píše to dnešní vydání deníku Blesk.

Šabatová možná lže! Čachrovala s důkazy. Advokát hlásí zvrat v kauze „hidžábnice“, která popotahuje střední školu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ochránkyně lidských práv Anna Šabatová na setkání s občany ve Valašském Meziříčí
reklama

V průběhu soudního jednání totiž podle Suchého vyšlo najevo, že ombudsmanka Šabatová mohla manipulovat s důkazy a zasahovat do kompetence a působnosti České školní inspekce. „Tak eventuálně mohla naplnit znaky skutkové podstaty trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedl Suchý. Ombudsmance by v případě uznání viny hrozil trest v rozmezí 1 až 5 let. 

A jak Suchý na celou věc přišel? Opírá se o výpověď pracovnice neziskové organizace META, jež u soudu řekla, že záznam e-mailové komunikace popisující jednání Somálky se zástupkyní školy dostala právě od Šabatové. A tento materiál sloužil jako důkaz usvědčující školu z diskriminace muslimky.

Právě tuto skutečnost však Suchý považuje za skandální a nepřípustnou. „Celé šetření ombudsmanky vyznívá jako připravená provokace za účelem politizace kauzy. Úmyslně byla opomíjena fakta, zejména co se týče pravých důvodů toho, proč se stěžovatelka nestala studentkou školy, a vytvořil se jiný příběh, aby se prokázala diskriminace Somálky ze strany školy a ředitelky,“ uvedl Suchý.

Škola celý spor vyhrála, dívce se omlouvat nemusela ani jí platit odškodné. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …