Saša Vondra překvapil: Stažené trenýrky Andreje Babiše

22.06.2020 21:50

Europoslanci drtivou většinou schválili v pátek rezoluci, která ostře kritizuje možný střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Jeho pozice v zahraničí teď není vůbec dobrá, komentuje vývoj případů poslanec Evropského parlamentu Alexander Vondra (ODS). Babiš je podle něj tak oslaben, že se raději ani nepouští do boje.

Saša Vondra překvapil: Stažené trenýrky Andreje Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Pro rezoluci hlasovalo 510 europoslanců, proti bylo 53 a 101 europoslanců se nezúčastnilo. Dokument celkem vyzývá ke třem cestám řešení: vzdát se Agrofertu, přestat čerpat dotace z EU, nebo skončit ve funkci předsedy vlády.

Podle Vondry je Babišova pozice nyní značně oslabena a není příliš na výběr: „Nevidím ze strany premiéra žádné odhodlání bojovat, protože on samozřejmě dobře ví, že v důsledku obvinění ze střetu zájmů je jeho pozice mimořádně oslabena, a on nebude schopen vybojovat to, co Česká republika potřebuje,“ sdílel svůj názor na sociální síti Facebook europoslanec, podle kterého „má Andrej Babiš doma tvrdá slova, ale venku stahuje trenýrky“.

Sám hlasoval pro přijetí zmíněné rezoluce. „Musíme být konzistentní. Na rozdíl od některých dnešních domácích hrdinů, kteří s ním ještě před pár lety spolupracovali ve vládě, poukazuje ODS na premiérův nepřijatelný střet zájmů už sedm let...,“ napsal v pátek v průběhu hlasování o přijetí rezoluce europoslanec. 

Text rezoluce podle Vondry přináší jednu důležitou, pro premiéra jistě nepříjemnou novinku: tlačí na Evropskou komisi, aby zastropovala zemědělské platby největším oligarchům. „Bude důležité sledovat, jak se k tomu bude vyjadřovat sám premiér! Zda jeho chamtivost opět převáží nad zájmy státu,“ doplnil.

Předseda vlády Andrej Babiš viní české europoslance, že stojí za rezolucí Evropského parlamentu. Dělají podle jeho slov vše pro to, aby Českou republiku v Bruselu poškodili. Rezoluce se podle něj snaží ovlivnit výsledek auditních procesů v rámci EU.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…